Home Audio/video VIDEO Český supertalent Lehečka bol dva gemy od ďalšej senzácie: Tsitsipas zlomil zápas až v koncovke druhého setu

Stefanos Tsitsipas

ROTTERDAM – Český tenista Jiří Lehečka podľahol po trojsetovom boji na turnaji v Rotterdame favorizovanému Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi po setoch 6:4, 4:6 a 2:6.

Proti svetovej štvorke predviedol Lehečka opäť agresívnu hru, vďaka ktorej pri premiére v hlavnej súťaži turnaja ATP Tour získal v úvodnom kole skalp svetovej dvanástky Denisa Shapovalova. V prvom sete súperovi zobral podanie hneď v treťom geme, ďalšie dve šance na brejk v nasledujúcich hrách potom už síce nevyužil, pri svojom podaní ale za 37 minút premenil setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Vyrovnanú bitku s favorizovaným Tsitsipasom zvádzal aj v druhej sade, o ktorú prišiel až stratou podania v desiatom geme. Grék si pohodu preniesol aj do rozhodujúceho setu, v ktorom sa po ďalšom brejku ujal vedenia 3:0 a náskok už nepustil. Prvý mečbal premenil pri podaní českého hráča, ktorý sa v Rotterdame dostal do semifinále ako najnižšie postavený tenista od roku 1995. Vtedy si na turnaji o postup do finále zahral 225. hráč rebríčka Omar Camporese.

Zdroj: sport.cz, ts