Home Najdôležitejšie Priznanie Benčičovej po vypadnutí v Petrohrade: Poškodené pľúca? Lekári jej našli niečo abnormálne

Priznanie Benčičovej po vypadnutí v Petrohrade: Poškodené pľúca? Lekári jej našli niečo abnormálne

by Roderik Pastier
Belinda Benčičová

PETROHRAD – Úradujúca olympijská šampiónka Belinda Benčičová sa nenachádza v ideálnej kondícii. So zdravotnými ťažkosťami sa zverila počas turnaja v Petrohrade, kde prehrala vo štvrťfinále s Estónkou Anett Kontaveitovou. Na vine je podľa Švajčiarky nákaza covidom, ktorú prekonala v decembri po svojej účasti na exhibičnom turnaji v Abú Zabí.


Dvadsaťštyriročná Švajčiarka so slovenskými koreňmi, ktorá v Abú Zabí odohrala jeden zápas 16. decembra, sa stala jednou z radu nakazených tenistiek a tenistov, ktorí sa práve na tomto exhibičnom turnaji v Spojených arabských emirátoch zúčastnili.

Aj keď tento vírus postihuje každého inak, Benčičová podľa svojich slov zápasila s najrôznejšími príznakmi. Sama však podotkla, že boli mierne. O to väčšie prekvapenie pre ňu bolo, keď zistila, že sa pri záťaži oveľa viac zadýchava a celkovo sa necíti úplne vo svojej koži.

Začiatok sezóny pritom nemala úplne najhorší. Okrem spomínaného štvrťfinále v Petrohrade si zahrala aj štvrťfinále v Sydney. Len na Australian Open bolo vyradenie už v druhom kole veľkým prekvapením. Nie však pre sympatickú tenistku, ktorá už v tom čase tušila, že nie je všetko úplne v poriadku a rozhodla sa zveriť s problémami doktorom.

„Dať sa dokopy z koronavírusu nebolo úplne ľahké,“ uviedla počas svojho pôsobenia v Petrohrade. „Navyše mi bolo diagnostikované, že niečo na mojich pľúcach je abnormálne. Samozrejme som šťastná, že aj napriek tomu môžem hrať, ale bude ešte nejaký čas trvať, kým budem úplne uzdravená,“ upozornila Švajčiarka s tým, že nejaké zázračné výsledky sa od nej asi v súčasnej dobe nedajú očakávať.„Povedali, že to bude trvať dva až tri mesiace,“ pokračovala Benčičová, ktorá si však pauzu od tenisu brať nechce. „Myslím, že sa mnohým športovcom stáva, že nie sú v takej kondícii ako ostatní. Je to síce veľmi ťažké, ale musím pracovať s tým, čo mám,“ pokračovala.

Už do sezóny po prekonaní koronavírusu pritom vstupovala s tým, že zrejme nebude predvádzať úplne špičkové výkony. A po zistení, že jej zdravie nie je stopercentné, si tento pocit potvrdila. „Trochu som očakávala, že napríklad v Austrálii nebudem mať úplne najlepšiu šancu, aby som vyhrala veľa zápasov, ale snažím sa zo všetkých síl dostať späť do formy,“ dodala bývalá štvrtá hráčka sveta.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve + five =