Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

Nádejná spolupráca vydržala len 20 mesiacov: Karolína Plíšková opäť mení svojho trénera

PRAHA – Česká tenistka Karolína Plíšková po dvadsiatich mesiacoch opäť mení svojho trénera.


Bývalá svetová jednotka a aktuálne 15. hráčka sveta ukončila po dvadsiatich mesiacoch spoluprácu so Saschom Bajinom, s ktorým vlani práve na Wimbledone dokráčala až do finále. Teraz na slávnom grandslame skončila už v druhom kole na rakete domácej Katie Boulterovej. Pre 30-ročnú Plíškovú išlo už o siedmeho trénera od roku 2014, Nemec Bajin ju viedol od novembra 2020, ale nedočkali sa ani jedného spoločného titulu.

Karolína Plíšková, Katie Boulterová
Karolína Plíšková a Katie Boulterová (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Spoločným maximom wimbledonské finále

„So Saschom sme na začiatku vyskúšali novú filozofiu tenisu. Snažili sme sa do mojej hry pridať niekoľko nových prvkov a viem, že to celé zafungovalo veľmi dobre. Celkovo to bolo skvelých 20 mesiacov s niekoľkými vzostupmi a pádmi. Najpamätnejším okamihom našej spoločnej cesty boli chvíle, kedy som si po piatich rokoch zasa zahrala grandslamové finále. Sascha ma veľa naučil a chcem sa mu poďakovať za všetky tie mesiace driny, podpory a obetavosti,“ zhrnula Plíšková spoločnú cestu s už bývalým koučom.Všetko raz skončí

V posledných mesiacoch to ale aj vinou zranení z prípravy prestalo fungovať a Plíšková po nútenej absencii na Australian Open naskočila do súťažného kolotoča až v marci. Odvtedy na okruhu WTA zvíťazila len v deviatich z dvadsiatich zápasov a len na dvoch turnajoch vyhrala viac ako jedno stretnutie, jej najväčším úspechom je semifinále zo Štrasburgu. „Rozhodli sme sa urobiť zmenu, ďalší nový impulz. Cítili sme, že moja hra sa už výrazne neposúva. Bohužiaľ, všetko má svoje limity a všetko raz končí,“ uviedla Plíšková ku koncu spolupráce s uznávaným nemeckým trénerom.

Napriek pomerne krátkej spolupráci vydržal Bajin pri Plíškovej najdlhšie od čias Jiřího Vaňka, ktorý Plíškovú za dva a pol roka doviedol okrem iného do finále US Open 2016. „Bolo mi veľkou cťou a potešením pracovať s Kájou. Je mi ľúto, že som jej nemohol pomôcť viac, ale som veľmi vďačný za to, že som ju mohol pripravovať a spoznať ju tiež o niečo viac ako človeka. V jej profesii aj v živote jej prajem len to najlepšie,“ uviedol úspešný kouč, ktorý spolupracoval aj so Serenou Williamsovou a k dvom grandslamovým titulom doviedol tiež Japonku Naomi Ósakovú.Okrem Bajina trénerský tím bývalej svetovej jednotky opustin aj kondičný tréner Marion Bašič, ktorého nahradil známy Brit Jez Green, ktorý v minulosti spolupracoval s Andym Murraym či Tomášom Berdychom. Plíšková, ktorá sa aktuálne pripravuje v Španielsku má v pláne turnaje v San Jose, Toronte, Cinncinati a tiež New Yorku. Meno nového hlavného trénera oznámi víťazka 16 turnajov na okruhu WTA na budúci týždeň.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Daria Kasatkinová, WTA San Jose

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + sixteen =