Home Najdôležitejšie Safin: Nechcem miešať priateľstvá s koučovaním

Safin: Nechcem miešať priateľstvá s koučovaním

by Roderik Pastier

MOSKVA – Bývalá svetová jednotka Marat Safin (40) v rozhovore uviedol, že v minulosti dostal trénerské ponuky od Rubľova a Chačanova, ale obe ponuky odmietol z dvoch dôvodov, tým prvým bol fakt, že tento rok nechcel cestovať z rodinných dôvodov a tým druhým dôvodom bola zaujímavá myšlienka, keď povedal, že nechce miešať priateľstvá s trénovaním.


Safin hovorí o koučovaní na okruhu ATP

Dvojnásobný grandslamový šampión v živom vysielaní s Blairom Henlym uviedol, že v budúcnosti by sa chcel stať tenisovým trénerom. „Rubľov a Chačanov mi predostreli trénerskú ponuku, ale musel som odmietnuť. Som s týmito chlapcami vo veľmi blízkom vzťahu, to v trénovaní nie je možné, musíte si určiť hranice. Radšej budem ich priateľ, ako zobrať ponuku a následne nebyť nápomocný. Musím si vziať čas, aby som si všetko premyslel. Tento rok som nechcel cestovať, ale v budúcnosti trénerstvo nevylučujem,” uviedol v rozhovore Safin.

Foto: TASR

„Keď ste trénerom, myslím, že je to úplne iný príbeh. Priateľstvo v tom prípade musí ísť bezpodmienečne bokom. Nemôžete zmiešať priateľstvo s trénovaním, pretože vás hráči následne nerešpektujú a ich výsledky sú neuspokojivé,” uzavrel Rus.V novembri 2000 sa stal svetovou jednotkou v singli a spolu so sestrou Dinarou sú jediným bratsko- sesterským duom v tenisovej histórii, ktoré stálo na vrchole. Safin vyhral počas svojej kariéry dva grandslamové tituly, ten prvý prišiel v roku 2000 na US Open, kde porazil vo finále Samprasa. Druhý titul prišiel o 5 rokov neskôr, keď na Australian Open zdolal vo finále domáceho Hewitta.

Zdroj: TS

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 4 =