Home Najdôležitejšie Stephensová po ďalšom napínavom maratóne v Singapure s druhým víťazstvom

Stephensová po ďalšom napínavom maratóne v Singapure s druhým víťazstvom

SINGAPUR – Američanka Sloane Stephensová uspela aj vo svojom druhom zápase v Červenej skupine MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale), keď zdolala Kiki Bertensovú z Holandska 7:6(4), 2:6, 6:3.

V úvodnom dejstve musela holandská tenistka neustále doháňať manko. Vinou väčšieho počtu chýb prehrávala 0:3, po stratenom podaní zo šiesteho gemu aj 2:4. V závere jej zlepšený výkon priniesol vyrovnanie. Napokon sa dostala k slovu skrátená hra, ktorú získala pomerom 7:4 trpezlivá rodáčka z Floridy.

Druhý set bol od začiatku v réžii Bertensovej. Čoraz častejšie dokázala pretaviť tlak do zisku fiftínu, kým súperke dôraz chýbal. Brejk na 2:0 síce nepotvrdila, ale o pár minút už viedla 5:1, 40:0. O servis ešte napriek dovedna štyrom setbalom prišla, po zmene strán si však na príjme všetko vynahradila.

V rozhodujúcej časti hrala Američanka aktívnejšie a zároveň pestrejšie. V úvode to ešte ovocie neprinieslo, no obratom z 0:2 na 4:2 spravila výrazný krok na ceste za víťazstvom. V závere pôsobila fyzicky silnejšia, v deviatom geme spečatila triumf ukážkovým kontradropšotom.

• prvýkrát v histórii sa hral na MS WTA Tour 6. trojsetový zápas za sebou
  • obe tenistky skončili v pomere víťazných úderov a nevynútených chýb v záporných číslach (Stephensová -19, Bertensová -23)
  • Holanďanka získala celkovo o 9 fiftínov viac
  • využila 7 z 9 brejkbalov

„Jednoducho som sa snažila podávať môj najlepší výkon už od prvej loptičky tretieho setu a aj keď to nešlo hneď podľa plánu, bojovala som a nakoniec sa to podarilo,“ uviedla víťazka. V záverečnom kole duelov čaká Stephensovú Nemka Angelique Kerberová, ktorá v dnešnom otváracom stretnutí zdolala Japonku Naomi Osakovú. Tá si môže napriek dvom prehrám v súboji s Bertensovou za istých okolností zaistiť postup do semifinále. Istotu ešte nemá ani jedna hráčka.