Home Audio/video VIDEO Nech žije cár Putin: Djokovičov otec Srdjan na Australian Open povolával s fanúšikmi slávu Ruska!

VIDEO Nech žije cár Putin: Djokovičov otec Srdjan na Australian Open povolával s fanúšikmi slávu Ruska!

by Roderik Pastier
Srdjan Djokovič, Dijana Djokovičová

MELBOURNE – Proruským provokatérom sa na Australian Open podarilo odchytiť pre svoj účel veľkú rybu. K povolávaniu slávy Ruska a Vladimira Putina získali priamo v Melbourne Parku otca bývalej svetovej jednotky Novaka Djokoviča Srdjana.


Austrálsky list Sydney Morning Herald upozornil na video, na ktorom po stredajšej výhre Djokoviča nad Rusom Rublevom zastavil Srdjana Djokoviča srbský fanúšik s ultranacionalistickým symbolom “Z” a ruskou vlajkou ozdobenou portrétom diktátora Vladimira Putina.

Srdjan Djokovič vedľa neho ochotne pózoval, zatiaľ čo priaznivec dával pozdravy do kamery. “Brat Alexander Zaldostanov, pozdravujeme našich bratov v Moskve. Nech žije Rusko!” zvolal muž. “Nech žije ruský národ,” prikývol tenistov otec. Alexander Zaldostanov je šéfom známej motorkárskej skupiny Noční vlci, ktorá je tiež úzko prepojená s Putinom.

Djokovič starší potom pokračoval ďalej cez rady fanúšikov, ktorí do kamier hrdo kričali “Nech žije cár Putin”.

https://www.youtube.com/watch?v=1MCPYdm8kZM

Dokonca aj samotný Novak Djokovič sa kedysi pohyboval v spoločnosti extrémistických kruhov. Pred dvoma rokmi napríklad pobúrila Balkán fotografia 21-násobnej grandslamového šampióna, ktorý sedel v reštaurácii pri jednom stole s Milanom Jolovičom, bývalým veliteľom polovojenskej jednotky Drina Wolves, ktorá sa počas bosnianskej vojny podieľala na genocíde bosnianskych moslimov v Srebrenici.

Po invázii na Ukrajinu bolo Srbsko považované za jednu z mála európskych krajín, ktoré sympatizujú s Putinovým režimom, ale nedávno prezident krajiny Aleksandar Vučič povedal, že s Putinom už mesiace nehovoril a odsúdil okupáciu častí Ukrajiny. “Pre nás je Krym Ukrajina a Donbas Ukrajina. A tak to aj zostane,” povedal pred niekoľkými dňami.Ruská invázia si v Melbourne žije vlastným životom už od prvého dňa, keď ruskí fanúšikovia mávali vlajkou svojej krajiny počas zápasu Ukrajinky Kateryny Baindlovej. Organizátori potom úplne zakázali vstup na miesto konania podujatia s ruskými a bieloruskými vlajkami. Presadzovanie zákazu však zjavne neprebieha na 100 %.

“Hráči a ich tímy boli upozornení a varovaní, aby dodržiavali naše pravidlá týkajúce sa vlajok a symbolov, aby sa predišlo situáciám, ktoré by spôsobili nepokoje,” uvádza sa vo vyhlásení organizátorov turnaja.

Ukrajinský veľvyslanec v Austrálii Vasyl Myrošničenko bol v stredu znechutený správaním proruských fanúšikov v Melbourne Parku. “To už bol kompletný balík – ruské vlajky, Putin, symboly Z, vlajka takzvanej Doneckej ľudovej republiky. Taká hanba,” povzdychol si veľvyslanec pre Herald Sun nad dianím na grandslamovom turnaji.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Leave a Comment

one × three =