Home Australian Open Jamrichová si siahla na dno svojich síl: Tri zápasy v jeden deň a postup do finále Australian Open!

Jamrichová si siahla na dno svojich síl: Tri zápasy v jeden deň a postup do finále Australian Open!

by Roderik Pastier
Renáta Jamrichová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Renáta Jamrichová s Taliankou Federicou Urgesiovou sa prebojovali do finále štvorhry junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V semifinále vyradili piaty nasadený japonský tandem Sajaka Išiová, Ena Kojkeová 7:6 (5), 6:4.


V dueli o titul nastúpia v piatok proti štvrtej nasadenej japonskej dvojici Haju Kinošitová, Sara Saitová. Talentovaná Jamrichová môže napodobniť Janu Čepelovú so Chantal Škamlovou, ktoré v roku 2010 triumfovali v dievčenskom debli na Australian Open i Terezu Mihalíkovú.

Tá získala v roku 2015 v Melbourne cennú trofej vo dvojhre o 12 mesiacov neskôr aj vo štvorhre spolu s Ruskou Annou Kalinskou. Medzi juniormi v roku 2011 vyhral štvorhru Filip Horanský po boku Čecha Jiřího Veselého.Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška vyzdvihol vystúpenie Jamrichovej. “Renátka potvrdila, že vo veku 15 rokov patrí k najtalentovanejším svetovým juniorkám. Verím, že v debli ešte nepovedala posledné slovo, finálový zápas je otvorený. Škoda, že vo štvrťfinále dvojhry narazila na Rusku Andrejevovú, s ktorou prehrala aj na prípravnom turnaji pred Australian Open. Veľmi sa však teším, že v singli sme mali dvojnásobné zastúpenie v osemfinále, medzi elitnú 16-ku postúpila aj Nina Vargová. Je to veľký úspech slovenského juniorského tenisu,” uviedol pre TASR Moška.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =