Home Najdôležitejšie Vargová nie je jediná: Talentovaná Zelníčková dvojnásobným triumfom uzavrela fantastický tenisový týždeň Slovenska

Radka Zelníčková, Empire Womens Indoor Trnava

MONASTIR – Stále iba 20-ročná slovenská tenistka Radka Zelníčková sa na turnaji ITF v tuniskom Monastire s dotáciou 15-tisíc USD dočkala zisku dvoch titulov.

Turnajová osmička Zelníčková po vyradení rakúskej turnajovej jednotky Tamiry Paszekovej zvládla aj dnešné finálové stretnutie s piatou nasadenou Elenou Milovanovičovou zo Srbska. Tá zápas po hodine aj pätnástich minútach za nepriaznivého stavu 2:6, 2:4 predčasne vzdala.

Zelníčková, ktorá v zápase zaznamenala sedem es a využila tri zo štyroch brejkbalov, sa po triumfe na domácom Peugeot Tennis Tour v Bratislave dočkala iba druhej víťaznej singlovej trofeje medzi ženami v kariére. Milovanovičová vo finále zahodila všetkých päť ponúknutých brejkbalov. Zelníčková síce do turnaja vstúpila prehratým úvodným setom, ale následne španielskej súperke Bouzovej Zanottiovej nadelila kanára a odvtedy v dvojhre vrátane finále nestratila ani jeden z desiatich setov.

Talentovaná Slovenka tak úspešne nadviazala aj na triumf v debli zo soboty, keď spoločne s Britkou Mingge Xuovou ako turnajové trojky zdolali Milovanovičovú s Paszekovou po obrate 2:6, 6:2 a 10:6 a jediný set stratili vo finálovom boji o titul. Vo štvorhre to bol už celkovo siedmy titul pre Zelníčkovú, v tejto sezóne zatiaľ druhý.