Home Najdôležitejšie Je Djokovič najlepším hráčom histórie? Nadal po otázke na telo s jasnou odpoveďou

Je Djokovič najlepším hráčom histórie? Nadal po otázke na telo s jasnou odpoveďou

by Majo Malinovský
Rafael Nadal, Novak Djokovič

MADRID – Španielsky tenista Rafael Nadal zrejme definitívne uzavrel nekonečné debaty o najlepšom tenistovi histórie.


Španielsky matador uznal, že srbský velikán a jeho dlhoročný rival Novak Djokovič je najlepší hráč histórie. Bývalý prvý hráč sveta a víťaz 22 grandslamov, ktorý sa zotavuje po operácii bedra, to vyhlásil v rozhovore pre denník AS.

Čísla hovoria jasne

“Čísla a štatistiky hovoria jasne. A on má čísla a štatistiky lepšie ako ja. Všetko ostatné sú len pocity, čo sa vám páči a čo nie. Ale čísla spochybniť nejde,” vyhlásil Nadal k faktu, že Djokovič má na konte už rekordných 24 grandslamov. “Takže z pohľadu štatistík je Djokovič najlepší hráč v histórii. To je bez debát,” dodal Nadal.

Netrápi ho to

“Samozrejme sa na to každý môže pozerať inak a hovoriť, že ja som mal oveľa viac zranení a on šťastie a tak ďalej. Ale aj to k tenisu patrí. Takže ja Novakovi môžem iba pogratulovať k tomu, čo všetko dokázal, a rozhodne ma to netrápi,” zdôraznil tridsaťsedemročný Nadal fakt, že sa nechce vyhovárať na množstvo zranení vo svojej kariére.

“Hovoril som to v čase, keď rekord v počte grandslamov patril mne. Hovoril som to, keď sa na mňa Djokovič dotiahol a hovorím to aj teraz, keď ma prekonal. Je to, ako to je, a čo bolo, to nezmením. Som naozaj nad mieru spokojný s tým, čo som dokázal,” uviedol.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + twenty =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy