Home Najdôležitejšie Janka Čepelová v Číne po dlhom boji končí na rakete Linettovej

Janka Čepelová v Číne po dlhom boji končí na rakete Linettovej

ŠEN-ČEN,  ČÍNA – V prvom kole kole turnaja WTA International Shenzen Open (626 750 USD)  sa predstavila jediná Slovenka v hlavnom pavúku, Janka Čepelová. Poľke Linettovej vzdorovala 135 minút. V troch setoch ale nakoniec prehrala 5:7 6:2 4:6.

Úvodný set Janke veľmi nevyšiel. Neustále musela doťahovať manko, na servise bola neistá.  Napriek tomu sa jej podarilo stratené podania získať v nasledujúcej hre späť. Za stavu 5:5 sa zdalo, že set smeruje do skrátenej hry. Linettová napriek problémom udržala podanie v jedenástom geme cez zhodu. Dvanásta hra rozhodla, Slovenka čelila setbalu, ktorý nedokázala odvrátiť a prehrala 5:7.

Druhý set začala naša hráčka oveľa lepšie. Vedenie 3:0 a dva brejky k dobru naznačovali, že sa diváci dočkajú trojsetového rozuzlenia. Nič na tom nezmenil ani jeden ribreak súperky, pretože naša tenistka oplácala rovnakou mincou. Set napokon získala presvedčilo 6:2.

V záverečnom dejstve boli diváci dlho svedkami vyrovnaného stretnutia. Absolútne totožné  gemy, čo sa fiftínov týka sa kopili, celkovo ich bolo až šesť. Prvá porušila „tradíciu“ Slovenka, bohužiaľ stratou podania. Následný ribreak jej veľmi nepomohol, lebo v kľúčovej a najdlhšej  desiatej hre stratila servis po štvrtej zhode a tým pádom aj celý zápas po prehre 4:6 v rozhodujúcom sete.