Home Najdôležitejšie Skvelé! Kužmová postúpila do hlavnej súťaže v Aucklande

Skvelé! Kužmová postúpila do hlavnej súťaže v Aucklande

AUCKLAND – Talentovaná aktuálne 138. hráčka sveta Viktória Kužmová postúpila cez skúsenejšiu Holanďanku Arantxu Rusovú do hlavného pavúka WTA International ASB Classic (226,750 USD) po 94 minútach výsledkom 2:1 (6:4, 1:6, 6:2).

Do nového roka vstúpila naša tenistka správnou nohou. V úvode zápasu získala po prvých štyroch loptičkách súperkin servis. Na kurte dominovala až do stavu 3:1. Holanďanka sa otriasla z úvodného tlaku a vyrovnala na 3:3 a od tejto chvíle boli obe hráčky vo využívaní brejkbalov veľmi efektívne. Šnúru prerušila Viktória pri vlastnom servise v 10. hre keď dokázala svoje podanie udržať a vyhrala úvodný set 6:4

Od úvodu druhého setu začala Rusová diktovať tempo. Zlepšila sa vo všetkých herných činnostiach, predviedla niekoľko čistých hier na servise, na riterne bola rovnako nebezpečná. Na pohodlný zisk setu potrebovala 27 minút, našej tenistke dovolila jediný gem a nepustila ju k brejkbalu – 1:6.

V rozhodujúcom sete sa Košičanka potrebovala otriasť z nepríjemnej sprchy. Zvládla prvý dôležitý moment keď cez zhodu udržala servis. Nepoložilo ju ani premrhanie dvojice brejkbalov v druhej hre. Trpezlivo čakala na svoju šancu, súperku nepúšťala k brejkbalom. Dočkala sa v šiestom geme. Za stavu 40:30 premenila loptičku na získanie podania Rusovej. Potvrdenie čistou hrou bolo signálom blízkeho konca zápasu. Viki nenechala nič na náhodu a premenila hneď prvý mečbal, znova pri podaní súperky. Po výhre 6:2 v treťom sete si tak zahrá v hlavnej súťaži.