Home Najdôležitejšie Hopman Cup: Austrália porazila Kanadu

Hopman Cup: Austrália porazila Kanadu

PERTH – V úvodnom zápase skupiny A si poradil domáci pár Kokkinakis, Gavrilová s Bouchardovou a Pospíšilom 2:1 na zápasy.

Kokkinakis – Pospíšil 2:1 (6:4 3:6 6:3)

Prvý vzájomný zápas dvoch dlháňov spoliehajúcich sa na servis a agresívny štýl hry znamenal, že veľa šancí na brejk sa neočakávalo.

Prvý set jasne potvrdil predpoklady. Videli sme päť čistých hier, len brejkbaly a jediný brejk v deviatej hre. K tomu 12 es a zisk bodov po prvom servise u oboch hráčov nad 80%. O niečo bol v otváracom sete lepší domáci tenista, vďaka premenenému brejku ho zvládol 6:4.

Set číslo dva priniesol podobnú situáciu a hoci klesol počet es, efektívnosť servisu zlepšil najmä Kanaďan. Dokázal odvrátiť brejkbal a naopak, jeden z dvoch ponúknutých využil. O víťazovi musel rozhodnúť záverečný set.

Kokkinakis v ňom nepustil súpera po úspešnom prvom servise k fiftínu. Prepracoval sa k štvorici brejkbalov a stačilo mu využiť jediný. Bol variabilnejší, nerobili mu problém ani dlhšie výmeny.  Zápas zakončil čistou hrou po 115 minútach.

Gavrilová – Bouchardová 2:0 (6:1 6:4)

Austrálčanka bola favoritkou zápasu. Kanaďanka prežíva zlé obdobie, v rebríčku jej patrí až 83. pozícia a posledné víťazstvo zaznamenala v auguste v americkom New Heaven.

V prvom sete sa prognózy potvrdzovali. Neistá Bouchardová prišla o svoj servis v druhej aj štvrtej hre. Gavrilová sa zo servisu takmer nemýlila. Úspešnosť 88% vyhratých bodov po prvom podaní bola vidieť aj na kurte. Za 29 minút bol prvý set vybavený. A to ešte domáca tenistka odvrátila tri brejkbaly v záverečnom geme.

V druhom sete sa v prvých troch hrách potvrdzovala dominancia Darie. Keď zobrala súperke ďalší servis, zdalo sa byť rozhodnuté. No za stavu 3:0 sa Bouchardová vypla k heroickému výkonu a s vypätím všetkých síl sa jej podaril ribrejk. Diváci videli atraktívny tenis, od stavu 3:2 bol zápas nesmierne vyrovnaný. Domáca tenistka náskok brejku nestratila a po 79 minútach získala pre Austráliu druhý, víťazný bod.

Kokkinakis/Gavrillová – Pospíšil/Bouchardová 0:2 (3:4 3:4) (Fast4tenis)

Záverečná štvorhra sa hrala podľa pravidiel Fast4tenis na 4 víťazné gemy. Favoritom bola dvojica hostí, Vašek Pospíšil je stále považovaný za deblového špecialistu.

V úvodnom sete sa favorizovaná dvojica dostala do vedenia 3:1, ale rozhodnúť musela až skrátená hra. Tenis dvíhal divákov zo sedadiel, obe dvojice pôsobili zohratým dojmom. V skrátenej hre sa tešili Vašek a Evgenie po výsledku 1:5.

V druhom sete pokračoval atraktívny tenis, hráči na kurte si nič nedarovali. Prvý stratil vlastné podanie Kokkinakis, ale Pospíšil na víťazstvo nedopodával a znova sme videli skrátenú hru. Absolútne vyrovnaný priebeh rozlúsklo až jastrabie oko, bod z mixu prisúdený javorovým listom.