Home Audio/video VIDEO Minuloročná víťazka Wimbledonu so šancou na ďalší grandslam: Rybakinová po vyradení bývalej svetovej jednotky zabojuje o titul

Jelena Rybakinová, Australian Open

MELBOURNE – Kazašská tenistka Jelena Rybakinová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Vlaňajšia víťazka Wimbledonu zdolala v semifinále v pozícii nasadenej dvadsaťdvojky dvojnásobnú melbournsku šampiónku Victoriu Azarenkovú z Bielorusku 7:6 (4), 6:3.

Rybakinová za stavu 2:2 stratila servis, ktorý jej nefungoval podľa predstáv. V ďalších minútach však otočila na 5:3 a v deviatom geme mala pri vlastnom servise setbal. Azarenková ho odvrátila, vyrovnala na 5:5 a a osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk. V ňom mala navrch Rybakinová, ktorej v závere pomohli dve nevynútené chyby Azarenkovej z bekhendu.

Na začiatku druhého dejstva si Rybakinová vybudovala náskok 5:2 a šancu na postupu do druhého grandslamového finále už z rúk nepustila. V deviatom geme využila pri podaní Azarenkovej druhý mečbal. V druhom sete mala 77-percentnú úspešnosť prvého podania. Po skončení Australian Open sa s určitosťou vráti do elitnej svetovej desiatky.

“Je skvelé, že môj semifinálový zápas mohli sledovať priamo v hľadisku moji rodičia i sestra. Ďakujem im za podporu. Chcem sa poďakovať aj celému tímu. Pred zápasom som bola nervózna. Podmienky boli náročné, no dôležité je, že som našla cestu k víťazstvu. Verím, že vo finále zo seba vyžmýkam maximum a podarí sa mi zvíťaziť. Mám už skúsenosti z Wimbledonu a chcem si to užiť, hrať pred skvelým malbournskym publikom je zážitok. Dnes bolo výnimočné hrať pred toľkými legendami ženského tenisu. Ďakujem im za to, čo urobili pre našu generáciu,” uviedla Rybakinová v prvom interview.

Jelena Rybakinová
Jelena Rybakinová po postupe do finále Australian Open (Foto: TASR/AP – Ng Han Guan)