Home Najdôležitejšie Igor Moška o historickej výhre Slovenska proti USA: Víťazstvo je obrovským úspechom dievčat aj kapitána

Igor Moška o historickej výhre Slovenska proti USA: Víťazstvo je obrovským úspechom dievčat aj kapitána

by Roderik Pastier
Igor Moška

BRATISLAVA – Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška vyslovil spokojnosť s vystúpením tímu SR na finálovom turnaji Billie-Jean Kingovej v Prahe. Obzvlášť vyzdvihol výkony Viktórie Kužmovej a Terezy Mihálikovej.  


“Som veľmi rád, že dievčatá prekvapili, že Matejovi Liptákovi sa hráčky podarilo namotivovať na 120 percent svojich možností,” povedal Moška.

22. ročník Peugeot Slovak Open už nasledujúci týždeň: Chceme udržať tenis pri živote, priznáva Moška

Víťazstvo Sloveniek 2:1 nad USA označil ako “historické”: “Takýto tím sme vo Fed Cupe dávno nezdolali. Je to tenisová veľmoc. Víťazstvo je obrovským úspechom dievčat aj kapitána.” Fakt, že postup slovenskému tímu do semifinále tesne ušiel, označil za “smutný a nešťastný”. 

Slovenky v C-skupine finálového turnaja najprv podľahli Španielkam 1:2 a následne v utorok zdolali rovnakým pomerom Američanky. Do semifinále sa však prebojovali iba víťazi štyroch skupín a už pred záverečným duelom “céčka” medzi Španielskom a USA bolo isté, že Slovenky skupinu nevyhrajú.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × three =