Home Najdôležitejšie 22. ročník Peugeot Slovak Open už nasledujúci týždeň: Chceme udržať tenis pri živote, priznáva Moška

22. ročník Peugeot Slovak Open už nasledujúci týždeň: Chceme udržať tenis pri živote, priznáva Moška

by Roderik Pastier
Igor Moška

BRATISLAVA – Už 22. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska pod názvom Peugeot Slovak Open sa od nastávajúceho pondelka odohrá za účasti väčšiny slovenskej tenisovej špičky. Zo zahraničia pútajú pozornosť najvyššie nasadený hráč turnaja Talian Stefano Travaglia alebo aj Holanďan Tallon Griekspoor. Do NTC arény zavíta aj bývalá svetová šestka Francúz Gilles Simon, známym menom je aj Portugalčan Joao Sousa.   


Pri potvrdenej účasti Norberta Gombosa, Alexa Molčana a Filipa Horanského je pravdepodobný aj štart Lukáša Lacka, ktorý sa môže dostať do hlavnej súťaže po odhláškach. Lukáš Klein neštartuje pre zranenie zápästia. Andrej Martin s Jozefom Kovalíkom turnaj vynechajú, pretože uprednostňujú antukový povrch.

O voľné karty do hlavného turnaja si zahrajú Lukáš Pokorný, Miloš Karol a Jozef  Palovič. Karty do kvalifikácie dostali dvaja domáci juniori, tretiu dostane zdolaný z trojice Pokorný-Karol-Palovič. Jednu kartu do hlavnej súťaže vymenil Slovenský tenisový zväz s českým, ktorý ju udelil Jonášovi Forejtkovi.

“Pätica slovenských tenistov, ktorí môžu štartovať na voľné karty, je veľmi vyrovnaná a dobrý výsledok od hocikoho z nich ma veľmi poteší. Pozornosť by som upriamil na Petra Benjamina Privaru a Petra Naďa, ktorí sú najväčšími prísľubmi slovenského tenisu v juniorskej kategórii,” povedal pre TASR generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.Riaditeľ turnaja priznal, že organizovať podujatie počas pandémie koronavírusu je náročné: “Posledné tri týždne sme začali mať obavy, keď sa niektoré okresy začali zafarbovať do čierna. Bratislava našťastie do tejto farby nešla a športové podujatia sa tu môžu organizovať. Cieľ turnaja v súčasnosti nie je komerčný, chceme dať hráčom príležitosť hrať a získavať body. Chceme tenis udržať pri živote.”

Turnaj je pre divákov v režime OTP. Finále Slovak Open bude v nedeľu 14. novembra o 17.00 h, naživo ho odvysiela RTVS.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − two =