Home Audio/video VIDEO Rozprávkový večer v podaní domáceho miláčika Gastona: Alcaraz prehral 7 gemov v rade a publikum jasalo

VIDEO Rozprávkový večer v podaní domáceho miláčika Gastona: Alcaraz prehral 7 gemov v rade a publikum jasalo

by Roderik Pastier
Hugo Gaston

PARÍŽ – Francúzsky tenista Hugo Gaston (103.) vyradil v osemfinálovom zápase na turnaji v Paríži favorizovaného Španiela Carlosa Alcaraza, ktorého zdolala v dvoch setoch 6:4, 7:5.


Nástupca Nadala, ako ho väčšina fanúšikov označuje, vstúpil do zápasu podľa predstáv, keď už v štvrtej hre brejkol Francúza a viedol 3:1. Nasledovala však pasáž, ktorá rozhodne nepripomínala halový tenis, ale skôr ten na antuke s množstvom brejkov. Gaston znížil prelomeným podaním na 2:3, ale následne opäť stratil servis. Od stavu 2:4 však získal štyri gemy v rade a po 50 minútach viedol 1:0.

V druhom sete vyhrával Alcaraz už 5:0, ale..

Od začiatku druhého dejstva favorit stretnutia jasne dominoval a po rýchlom priebehu viedol už 5:0. V tú chvíľu Gastonovi na obrat veril len málokto, ale udialo sa niečo neuveriteľné. Mladučký Francúz získal 7 gemov v rade, počas ktorých povolil Alcarazovi len šesť fiftínov!

Vo štvrťfinále čaká 21-ročného Gastona náročná prekážka v podobe svetovej dvojky Daniila Medvedeva, ktorý po obrate zdolal Američana s českými koreňmi Kordu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen + seven =