streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieHrozné podmienky českých daviscupových reprezentantov v Portugalsku: Päť stupňov v hale, sedem...

Hrozné podmienky českých daviscupových reprezentantov v Portugalsku: Päť stupňov v hale, sedem na izbách

MAIA – Českých tenistov čaká počas víkendu kvalifikácia Davis Cupu v Portugalsku, kde sa však musia vyrovnať s obrovskou zimou. V hale bolo pri ich pondelňajšom tréningu päť stupňov Celzia. Šatne a niektoré hotelové izby, v ktorých sú ubytovaní, tiež nie sú vykurované.


Kapitán Jaroslav Navrátil v online rozhovore uviedol, že za takmer 17 rokov vo funkcii ešte nikdy nezažil takéto podmienky. Považuje ich za nebezpečné pre hráčov. Vedenie tímu preto bude diskutovať situáciu s hlavným rozhodcom a ďalšími predstaviteľmi ITF, ktorí prídu na miesto konania v utorok.

Zápas sa odohrá v meste Maia, ktoré sa nachádza približne jedenásť kilometrov od Porta. Teploty sú tam v súčasnosti na miestne pomery mimoriadne nízke a ani cez deň nepresahujú desať stupňov Celzia. Český tím pricestoval v nedeľu o polnoci a hneď prvá noc priniesla prvé problémy. “Ráno, keď sme sa stretli na raňajky, zistili sme, že iba traja chlapci majú vyhrievané izby. My ostatní sme mali len sedem stupňov,” povedal Navrátil.

Ďalšie nepríjemné prekvapenie čakalo v hale, kde sa malo hrať na antuke. “Kurt je výborný, ale v hale je päť stupňov. Neviete si predstaviť, aká bola zima. Podmienky sú katastrofálne, uvidíme, čo sa dá robiť,” pokračoval český kapitán. Pochybuje, že hala bude vôbec vykurovaná. Ide o krytý vonkajší kurt, ktorý nie je vykurovaný. “A tu v Porte boli ráno štyri stupne, cez deň má byť osem,” priznal.

Jeho zverenci absolvovali tréning v teplákoch a mikinách. “Takto sa nedá plnohodnotne trénovať. Keď má človek tepláky, má logicky obmedzený pohyb,” konštatoval Navrátil.Portugalci nie sú na takúto zimu pripravení, vykurovanie pomocou priamotopov a plynových ohrievačov, ktoré možno vidieť v záhradách reštaurácií, nestačí. “Dúfam, že zajtra prídu rozhodcovia a vyriešia to. Ani neviem, či existujú nejaké pravidlá týkajúce sa teploty. Stretol som sa s tým prvýkrát,” povedal dlhoročný daviscupový kapitán.

Ďalej prezradil aj to, že členovia tímu pravdepodobne pôjdu nakupovať oblečenie potrebné do chladných podmienok a možno aj ohrievače, aby zvýšili teplotu aspoň v hotelových izbách. V nasledujúcich dňoch by sa však malo v Portugalsku otepliť. Podľa predpovede bude slnečná obloha a denné teploty by mali vystúpiť na 15 stupňov Celzia.

Zdroj: tenisportal.cz, ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + two =

Slováci v akcii