Home Najdôležitejšie Hotovo! Výkonný výbor STZ rozhodol o tímových kapitánoch Slovenska

Hotovo! Výkonný výbor STZ rozhodol o tímových kapitánoch Slovenska

by Majo Malinovský
Tibor Tóth, Slovensko, Kapitán, Davis Cup

BRATISLAVA – Na lavičke daviscupového tímu tenistov bude pokračovať Tibor Tóth, kapitánom ženského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej bude aj naďalej Matej Lipták.


Kapitánov reprezentačných tímov SR pre rok 2024 schválil Výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu (VV STZ).

Tóth odštartuje štvrtý rok

Tóth začne svoj štvrtý rok pôsobenia v tejto funkcii. Slováci vo februári tohto roka prehrali v kvalifikácii kvalifikácii o postup na finálový turnaj v holandskom Groningene 0:4. V septembri zvíťazili v Aténach nad domácim Gréckom vo svojom strede so Stefanosom Tsitsipasom 3:1 a v roku 2024 tak opäť zabojujú o postup v Srbsku. Hrať sa bude 2.-3. alebo 3.-4. februára. Srbskou jednotkou je Novak Djokovič, líder svetového rebríčka ATP.Lipták na lavičke už takmer 15 rokov

Lipták je na fedcupovej lavičke nepretržite od roku 2009. Slovenky sa po dvoch sezónach nepredstavili na finálovom turnaji v Seville, keď v kvalifikácii nestačili na Taliansko 2:3. V dueli o účasť vo svetovej skupine zdolali Argentínu 3:1 a v apríli budúceho roka zabojujú o postup na finálový turnaj doma proti Slovinsku. Pre Liptáka to bude už jeho 30. stretnutie v pozícii kapitána v prestížnej tímovej ženskej súťaži. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + 8 =