Home Grandslam Toni Nadal otvorene: Ako vidím šance Rafu na French Open?

Toni Nadal otvorene: Ako vidím šance Rafu na French Open?

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Toni Nadal prezradil, prečo jeho synovec Rafael vôbec nezvažoval ukončenie kariéry a tiež ako vidí jeho šance na obľúbenom grandslamovom French Open.


37-ročný Rafael Nadal sa začiatkom roka 2024 vráti na súťažné kurty. Ako vyhlásil, cíti sa dobre a vie, že bude veľmi náročné dostať sa do niekdajšej formy. Nebude na seba ako doteraz klásť maximálne nároky, podľa vlastných slov nemá pri svojom návrate žiadne veľké očakávania.

Jeho bývalý tréner a strýko Toni Nadal ale od Rafu čaká veľké veci. Ak mu vydrží zdravie, na obľúbenom grandslamovom French Open môže zamiešať titulovými kartami. “Rafaelovi sa darí dobre. Znova trénuje s dobrou intenzitou a najdôležitejšou vecou je, že môže snívať o tom, že si znova zahrá na French Open,” hovoril uznávaný odborník pre Bartoli Time na RMC Radio.

Opäť na vysokej úrovni

“Nemyslím si, že uvažoval o ukončení kariéry, z jedného prostého dôvodu, ktorý mi prezradil veľakrát. Nechce skončiť s pocitom, že je zranený. Sníva o tom, že bude mať dobrý rok, pokúsi sa znova hrať na veľmi vysokej úrovni,” hovoril Toni Nadal.

“Vie, že to bude veľmi náročné, pretože každý rok je to ťažšie a ťažšie… Ale jeho snom je pokúsiť sa byť znova tu, špeciálne hrať znova v Paríži. Ak bude jeho telo v poriadku, myslí si, že bude mať šancu dokázať na Roland Garros veľké veci,” dodal Rafov strýko.

Môžeme sa tešiť na návrat 22-násobného grandslamového šampióna. Začiatkom roku na Australian Open utrpel zranenie bedra, ktoré ho vyradilo z hry prakticky na celú sezónu.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six + fourteen =