Home Australian Open Horanský po tuhom boji do 2. kola kvalifikácie Australian Open

Horanský po tuhom boji do 2. kola kvalifikácie Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Filip Horanský si poradil v 1. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) so Španielom Robertom Ortegom Olmedom po setoch 4:6, 7:5, 6:4.

Nášmu tenistovi vyšiel vstup do zápasu ideálne. V druhom geme síce šancu na brejk nevyužil, ale vo štvrtom zložil reparát – 3:1. Pri jeho potvrdzovaní viedol 40:0. Podanie napriek tomu stratil, dostal sa do útlmu a Španiel otočil na 5:3. Záver prvého setu kontroloval.

Druhé dejstvo sa začalo podobne ako prvé. Po Filipovom brejku na 3:1 sa v priebehu piatej hry rozpršalo a duel bol na 24 hodín prerušený. Dnešnú dohrávku otvoril Ortega Olmedo rýchlym zmazaním straty. Pri skóre 3:3 resp. 4:4 odolal piešťanský rodák dovedna trom hrozbám straty servisu a brejkom na 7:5 si vynútil tretí set.

V ňom sa do tretice dočkal úspechu na riterne za stavu 2:1. Aj tentoraz o výhodu okamžite prišiel. V ďalšom priebehu sa subtílny madridský rodák blysol obratom na 4:3 s podaním k dobru, ale húževnatý zverenec Karola Kučeru kontroval rovnakou trojgemovou šnúrou.Zaujalo nás:

  • Horanský vyhral pri piatom grandslamovom štarte premiérovo zápas
  • ukončil ho šnúrou 11 získaných fiftínov
  • premenil 6 z 8 brejkbalov
  • až 46-krát sa vybral na sieť, kde v 28 prípadoch bodoval
  • jediné eso sa zrodilo ešte v prvom sete, zahral ho náš tenista

V súboji o finále eliminácie si to rozdá 27-ročný Slovák s najvyššie nasadeným Rakúšanom Dennisom Novakom. Prvé kolo kvalifikácie dnes absolvoval aj Andrej Martin, ktorý zdolal Alexeja Vatutina z Ruska.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten + 16 =