Home Správy Hašek kritizuje Wimbledon a Britániu: Dúfam, že to tak nebude aj v auguste v Prahe!

Hašek kritizuje Wimbledon a Britániu: Dúfam, že to tak nebude aj v auguste v Prahe!

by Jaroslav Šípkar
Daniil Medvedev

Dominik Hašek kritizuje organizátorov Wimbledonu a vládu Spojeného kráľovstva. Dúfam, že to tak nebude aj na augustovom turnaji v Prahe.


Legendárny český hokejový brankár Dominik Hašek patrí medzi najhlasnejších kritikov Ruska a jeho vojenskej agresie na Ukrajine. V tejto súvislosti kritizoval organizátorov Wimbledonu aj britskú vládu za to, že umožnili Rusom a Bielorusom na turnaji štartovať.

„Áno, tento rok urobil Wimbledon pre vojnu na Ukrajine výbornú reklamu. Zodpovední sú organizátori, ATP, WTA a Wimbledon. Vláda krajiny však vždy môže zakázať príchod cudzincov alebo ich vyhostiť! Podarí sa to českej vláde na augustovom turnaji WTA v Prahe?,” písal Hašek na sociálnej sieti twitter.

Vlani Wimbledon zakázal štart ruským a bieloruským športovcom na turnaji. Dostal za to veľkú pokutu a body z tohto turnaja sa nerátali do rebríčkov ATP a WTA.Podobné články

Leave a Comment

nineteen − seventeen =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy