Home Audio/video Bola jednou z najlepších hráčok svojej generácie: Legendárna Heninová sa dočkala najvyššieho ocenenia

Bola jednou z najlepších hráčok svojej generácie: Legendárna Heninová sa dočkala najvyššieho ocenenia

by Majo Malinovský

LONDÝN – Medzinárodná tenisová federácia (ITF) udelila Justine Heninovej svoje najvyššie ocenenie – Cenu Philippa Chatriera.


Štyridsaťjedenročná Belgičanka získala sedem grandslamových titulov vo dvojhre, zlatú olympijskú medailu a bola súčasťou belgického tímu, ktorý v roku 2001 vyhral Pohár federácie.

Jedna z najlepších hráčok svojej generácie

“Bola jednou z najlepších hráčok svojej generácie na kurte a od konca kariéry neustále a významne prispieva k rozvoju nášho športu na všetkých úrovniach,” uviedol prezident ITF David Haggerty pre agentúru AP. Heninová založila v Belgicku úspešnú akadémiu a charitatívnu nadáciu, ktorá pomáha poskytovať športové príležitosti deťom so zdravotným postihnutím.Jedinečný a brilantný šport

“Počas kariéry som vždy dávala zo seba to najlepšie a dosiahla som veľa úspechov. Po jej ukončení som tvrdo pracovala na tom, aby som sa vrátila k športu, ktorý milujem, a budem v tom pokračovať. Tenis je jedinečný a brilantný šport, ktorý prináša ľuďom úžitok pre ich fyzické a duševné zdravie,” povedala Heninová.

Niekdajšia svetová jednotka štyrikrát vyhrala Roland Garros, dvakrát US Open a raz Australian Open. Na olympijských hrách v Aténach v roku 2004 získala zlato.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × 5 =