Home Správy Halepová v Indian Wells končí na rakete talentovanej Vondroušovej

Halepová v Indian Wells končí na rakete talentovanej Vondroušovej

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS – Češka Markéta Vondroušová zdolala v osemfinále turnaja WTA Premier Mandatory v kalifornskom Indian Wells (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) Rumunku Simonu Halepovú 6:2, 3:6, 6:2 a postarala sa tak  zrejme o najväčšie prekvapenie v ženskej časti „pavúka“.

Do siedmeho gemu prvého setu si podanie udržala len Vondroušová, aj to len raz. Halepová si prehrala servis v prvom sete celkovo štyrikrát a prvé dejstvo tak putovalo na konto talentovanej Vondroušovej.

V druhom sete už Rumunka pridala, v štvrtom geme využila jediný brejkbal a vzala súperke podanie. Do konca setu už ani jedna z hráčok neponúkla brejkbal, a set tak získala favorizovaná rumunská hráčka.

V prvom geme tretieho setu vzala Halepová Vondroušovej podanie a zdalo sa, že drží zápas pevne vo svojich rukách. Potom však prišla neuveriteľná šnúra prehraných podaní v znamení Halepovej, keď si svoje podanie do konca zápasu neudržala ani raz! Vondroušová využila hneď svoj prvý mečbal pri podaní Halepovej a postúpila do osemfinále.