Home Správy Djokovič rekordne skoro končí v Indian Wells – zastavil ho súper s bilanciou 1:8

Novak Djokovič

INDIAN WELLS – Svetová jednotka Novak Djokovič prehral v treťom kole turnaja ATP Masters 1000 v Indian Wells (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) s Nemcom Philippom Kohlschreiberom (39. v hodnotení ATP) po setoch 4:6, 4:6.

V prvom dejstve získal Nemec brejk na 4:3. Djokovič mu pomáhal množstvom jednoduchých chýb. Naopak, Kohlschreiber prišiel na kurt v dobrej forme. Náskok brejku si udržal po celý zvyšok prvého setu a doservoval ho do víťazného konca.

Aj v druhom sete pokračovala svetová jednotka v nevýraznom výkone. Hneď v prvom geme tak získal Kohlschreiber výhodu brejku čistou hrou. Neskôr naviac pridal ďalší na 5:2 a zdalo sa, že o stretnutí je rozhodnuté. Djokovič však na riterne ešte zabojoval, začal hrať lepší tenis a získal naspäť jeden brejk, čím znížil na 3:5 a potom čistou hrou na servise upravil na 4:5. Po druhý raz si však už nemecký hráč nenechal postup vziať. Na podaní premenil prvý mečbal.

• Djokovič sa dopustil 32 nevynútených chýb oproti 23 u Kohlschreibera
  • odvrátil jeden zo štyroch brejkbalov
  • sám využil jedinú možnosť z piatich
  • Kohlschreiber upravil vo vzájomnej bilancii na 2:8
  • ide o 11. víťazstvo Nemca nad hráčom prvej desiatky, avšak nad najlepším hráčom sveta vyhral po prvý raz
  • Djokoviča zdolal predtým na Roland Garros 2009 (vtedy sa zhodou okolností tiež všetky sety skončili 6:4)