Home Správy S Indian Wells sa lúči aj Nišikori, v 3. kole ho zdolal Hubert Hurkacz

S Indian Wells sa lúči aj Nišikori, v 3. kole ho zdolal Hubert Hurkacz

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS – Poľský tenista Hubert Hurkacz zdolal v 3. kole turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) šiesteho nasadeného Japonca Keia Nishikoriho 4:6, 6:4, 6:3

Do zápasu lepšie vstúpil Nišikori. V treťom geme prelomil súperov servis, k žiadnemu brejkbalu ho nepustil, a tak prvý set putoval na jeho tenistu.

V druhom sete si hráči držali podanie, v deviatom geme Nišikori nevyužil dva brejkbaly a následne prišiel trest. Poliak využil v desiatom geme tretí brejkbal, ktorý bol zároveň setbalom a druhé dejstvo šlo na jeho konto.

Na začiatku tretieho setu si obaja hráči zhodne prehrali podanie. Hurkacz mal šancu na prelomenie súperovho podania už vo štvrtom geme, no podarilo sa mu to až v tom šiestom. Do konca zápasu si svoj servis už postrážil a postúpil tak do osemfinále.

• obaja hráči sa za posledné dva týždne stretli už druhýkrát
  • Hurkacz vyhral 84 % výmen po svojom prvom podaní
  • Poliak zaznamenal desať es, Japonec iba tri

V osemfinále sa Hurkacz stretne s víťazom zápasu medzi Denisom Šapovalovom a Marinom Čiličom.