Home Najdôležitejšie Gombos na ceste za grandslamovým maximom preukázal veľkú odolnosť: Podmienky boli veľmi ťažké

Gombos na ceste za grandslamovým maximom preukázal veľkú odolnosť: Podmienky boli veľmi ťažké

by Majo Malinovský
Tibor Tóth

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.


V úvodnom kole vyradil nasadenú dvadsaťštvorku Chorváta Bornu Čoriča 6:4, 3:6, 6:3, 6:4. Na parížskej antuke tak vyrovnal svoje maximum na podujatiach veľkej štvorky z tohtoročného US Open. Jeho ďalším súperom bude Rakúšan Jurij Rodionov.  

Dokázal sa zmobilizovať

Gombos v Paríži ukázal proti Čoričovi veľkú odolnosť. “Noro podal v prvom kole veľmi dobrý a sústredený výkon. V Paríži je s nami aj Dávid Olasz, takže po kondičnej stránke bol na tento duel tiež veľmi dobre pripravený. Hral aktívne a robil minimum chýb. Dôležité bolo, že v treťom sete dokázal otočiť nepriaznivý stav z 1:3 a doviedol ho do víťazného konca, lebo Čorič v tom čase zaktívnil hru. Noro sa ale dokázal zmobilizovať a od tohto stavu dominoval na kurte. Bolo tam viacero šancí ukončiť zápas skôr, ale napokon som veľmi rád, že Noro tak jednoznačne zápas doservoval a dohral,” uviedol Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.Kruté počasie a podmienky

Počasie vo francúzskej metropole nebolo v nedeľu na tenis ideálne: “Podmienky boli veľmi ťažké. Zima, 10 stupňov, počas celého zápasu popŕchalo a dosť fúkalo. Deň pred prvým kolom bolo podobné počasie, tak sme sa na to vedeli trocha pripraviť a zvoliť správnu tvrdosť výpletu. Je to dosť podstatné, lebo lopty sú v takýchto podmienkach pomalšie a dosť ťažké,” dodal Tóth.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − 10 =