Sebastian Korda
Sebastian Korda (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Americký talent po debute ďakoval československej legende, ktorá v boji o grandslamové finále vyradila Kučeru

PARÍŽ – Mladý americký tenista Sebastian Korda po úspešnom debute na grandslamovom turnaji Roland Garros poďakoval svojmu otcovi za vytrvalú podporu.


Kučeru do grandslamového finále nepustil

Bývalý československý reprezentant Petr Korda sa v júni 1992 dostal na parížskej antuke až do finále a o šesť rokov neskôr triumfoval na Australian Open. V semifinále vtedy v Melbourne vyradil Slováka Karola Kučeru.

Poďakovanie otcovi

Dvadsaťročný Korda junior v nedeľu v nevľúdnom parížskom počasí zdolal skúseného Taliana Andreasa Seppiho 6:2, 4:6, 6:3, 6:3. „Veľkú zásluhu na tomto triumfe má môj otec. Veľmi mi pomáha a dohliada nad všetkým, aj keď so mnou príliš často necestuje po turnajoch. Bez neho by som tu teraz nebol,“ uviedol víťaz dvojhry juniorov na Australian Open z roku 2018 pre akreditované médiá. Korda mladší sa narodil na Floride a reprezentuje USA rovnako ako jeho sestry Jessica a Nelly. Obe sa venujú golfu a účinkujú na LPGA Tour.Proti Isnerovi nemá čo stratiť

Premiéru na podujatiach veľkej štvorky v mužskom singli absolvoval Sebastian Korda na prelome augusta a septembra na US Open, kde v 1. kole potrápil Kanaďana Denisa Shapovalova, ktorému zobral set. V Paríži ho v 2. kole čaká delovo podávajúci Američan John Isner. „Bol som veľmi vďačný Americkej tenisovej asociácii USTA, že mi udelila voľnú kartu na US Open. Zápas proti Shapovalovovi mi veľa dal. Keď nastupujem proti takýmto borcom, dodáva mi to vieru, že s nimi môžem držať krok. Teraz mám za sebou úspešnú kvalifikáciu na Roland Garros a na konte prvé víťazstvo v hlavnej súťaži. Proti Isnerovi nemám čo stratiť,“ dodal 212. hráč svetového rebríčka ATP.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − 3 =