Home Najdôležitejšie Šokujúce rozhodnutie Wawrinku: Miesto účasti na US Open sa predstaví na turnaji v Česku

Šokujúce rozhodnutie Wawrinku: Miesto účasti na US Open sa predstaví na turnaji v Česku

by Roderik Pastier

NEW YORK – Viacerí elitní tenisti na čele s Rafaelom Nadalom odmietli štartovať na blížiacom sa US Open. Tentokrát organizátorov zarmútil aj Stan Wawrinka, ktorý vyjadril svoj nezáujem o hranie na americkom grandslame. Naopak, českí priaznivci tenisu môžu byť nadšení. Švajčiar sa predstaví v Prahe už 17. augusta, kedy bude štartovať na challengeri po prvýkrát od roku 2010.


Wawrinka: Nechcem štartovať na US Open

„Za týchto podmienok nechcem ísť do Spojených štátov. V New Yorku to s pandémiou koronavírusu rozhodne nevyzerá ružovo a ja nemôžem riskovať. Postupnosť turnajov, ktoré nasledujú po US Open, bude náročná,” uviedol Wawrinka pre RTS Sport.

Dodal: „Keby sa turnaj vo Washingtone nezrušil, naše myslenie by nebolo tak pesimistické a viacero hráčov by sa rozhodlo na turnaji štartovať. Bohužiaľ, stále existuje množstvo pochybností o usporiadaní prestížneho amerického grandslamu.”

Švajčiar sa rozhodol hrať v Česku

Stan Wawrinka urobil prekvapivé rozhodnutie. Rozhodol sa štartovať na Challengeri v Prahe, ktorý sa uskutoční už 17. augusta. Konkurencia hráčov bude nabitá, na turnaji sa predstavia tenisti ako Pierre-Hugues Herbert, Philipp Kohlschreiber, Attila Balázs či Márton Fucsovics.Wawrinka štartoval na challengeri naposledy v roku 2010, kedy vyhral turnaj v Lugane. Po desiatich rokoch sa vracia na túto úroveň u našich západných susedov. Švajčiar sa pokúsi vyladiť svoju formu na antuke pred turnajom v Ríme a French Open.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + five =