sobota, 2 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieFOTO Sezóna 2020 poznačená koronavírusom, ale aj viacerými odchodmi do tenisového dôchodku

FOTO Sezóna 2020 poznačená koronavírusom, ale aj viacerými odchodmi do tenisového dôchodku

BRATISLAVA – Asi každý z nás sa zhodne na tom, že rok 2020 zaraďujeme do kategórie zvláštnych. Okrem polročnej prestávky zapríčinenej pandémiou koronavírusu, boli tenisoví priaznivci svedkami momentov, kedy viaceré tenisové legendy zavesili raketu na klinec.


Sympatická Dánka s prekvapivo skorým koncom

Dánska tenistka a bývalá svetová jednotka Caroline Wozniacka ukončila profesionálnu kariéru v januári tohto roku ako 30-ročná. Počas svojej kariéry sa stala grandslamovou šampiónkou na Australian Open 2018 a získala aj trofej na Turnaji majsteriek 2017. Okrem postu svetovej jednotky sa môže pýšiť aj dvomi finálovými účasťami na US Open. V priebehu celej kariéry si zarobila viac ako 35 miliónov amerických dolárov.

Caroline Wozniacka (Foto: TASR)

Po Dánke zavesila raketu na klinec aj ruská kráska Šarapovová

Zisk 36 trofejí, víťazstvo na Turnaji majsteriek, zisk striebra na olympijských hrách či post svetovej jednotky. Toto je zoznam úspechov ruskej tenistky Šarapovovej, ktorá na prize money získala takmer 39 miliónov amerických dolárov.

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

V roku 2020 skončila aj ďalšia ruská tenistka

Sezóna 2020 bola poslednou aj pre Jekaterinu Makarovovú, ktorá ukončila kariéru len krátko po Dánke Wozniackej. Bývalá svetová osmička sa preslávila predovšetkým úspechmi vo štvorhre, kde dokráčala až na samotný vrchol. Triumf si pripísala na olympijských hrách, v zmiešanej štvorhre na US Open či na Turnaji majsteriek.

Jekaterina Makarovová (Foto: TASR)

Po ženskom triu ohlásili koniec aj legendárni bratia

Americké dvojičky Mike a Bob Bryanovci sa počas svojej kariéry preslávili skvelými úspechmi vo štvorhre. Na okruhu ATP sa stali najúspešnejším deblovým párom histórie. Americké duo triumfovalo až na 119 turnajoch, z toho dobylo 16 grandslamových turnajov, 39 turnajov kategórie Masters či 4 tituly z Turnaja majstrov.

Mike Bryan a Bob Bryan (Foto: TASR)

Pri pätici menovaných bohužiaľ nekončíme



Aktuálna sezóna bola poslednou aj pre Belgičana Darcisa, Američanku Vaniu Kingovú, Johannu Larssonovú, Pauline Parmentierovú, Juliu Görgesovú či slovenskú tenistku a semifinalistku z Wimbledonu Magdalénu Rybárikovú.

Zdroj: ts

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + 8 =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments