Home Audio/video Belinda Benčičová sa na Australian Open vráti k osvedčenej parťáčke

Belinda Benčičová sa na Australian Open vráti k osvedčenej parťáčke

by Majo Malinovský
Belinda Benčičová

MELBOURNE – Posledná aktualizácia prihlásených na februárový Australian Open 2021 priniesla aj zoznam ženských deblových párov.


Najvyššie nasadeným párom bude dvojica, ktorá v deblovom rebríčku obsadzuje prvú aj druhú priečku, skúsený taiwansko-český pár Su-wei Hsieh a Barbora Strýcová, ktorý by mal vo veku 34 rokov spolu odohrať ešte jednu sezónu.

Návrat k americkej grandslamovej šampiónke

Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová si zahrá v Melbourne po boku americkej parťáčky Sofii Keninovej, s ktorou si vôbec po prvýkrát zahrala v roku 2020 na podujatí Qatar Open. Tam sa americko-švajčiarskemu duu podarilo prebojovať až do štvrťfinále, kde skončili na raketách práve spomínanej dvojice Hsieh/Strýcová. Zdá sa teda, že Benčičovej s Keninovou sa vzájomná spolupráca pozdávala a tak to spoločne skúsia aj na podujatí veľkej štvorky.

V kombinovanom renkingu sa americko-švajčiarsky pár drží na piatej priečke. V jedinom vzájomnom súboji na trávnatom podujatí v španielskej Mallorce uspela vo veľkej finálovej dráme Keninová, ktorá Švajčiarku zdolala po setoch 6:7(2), 7:6(5), 6:4.Američanka najviac zažiarila na tohtoročnom Australian Open, kde sa stala prekvapivou grandslamovou šampiónkou, keď v siedmich zápasoch stratila len dva sety.

Mladý pár je rozhodne veľkým prísľubom, keďže aj Američanka aj Švajčiarka už majú na okruhu WTA na konte po dva deblové tituly. Ich opätovné vzájomné spojenie by mohlo v austrálskom Melbourne priniesť zaujímavé výsledky.Aj Bartyová s americkou spoluhráčkou

Z ďalších spojení na úvodný grandslam sezóny treba spomenúť svetovú singlovú jednotku Ashleigh Bartyovú, ktorý sa na domácej pôde spojila s Američankou Jennifer Bradyovou. Bartyová predtým po boku holandskej parťáčky Demi Schuursovej utrpela dvojsetovú prehru s dvojicou Kenin/Benčič.

Babosová opäť s Mladenovičovou

Titul vo štvorhre bude obhajovať dvojica Timea Babosová a Kristina Mladeničová, ktoré sú nasadenými dvojkami. V rokoch 2018 až 2020 ide vôbec o najúspešnejšiu dvojku v Melbourne, keď na austrálskom grandslame dvakrát zvíťazili a raz padli až vo finále.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × five =