Home Najdôležitejšie VIDEO Famózna Kvitová je už vo štvrťfinále: Nebolo to vôbec ľahké

VIDEO Famózna Kvitová je už vo štvrťfinále: Nebolo to vôbec ľahké

PARÍŽ – Česká tenistka Petra Kvitová sa presvedčivým spôsobom prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Siedma nasadená hráčka vyradila v pondelňajšom osemfinálovom dueli Číňanku Šuaj Čang v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Dvojnásobná wimbledonská víťazka excelentne vstúpila do zápasu a po dvoch brejkoch si vypracovala náskok 4:0, ktorý si udržala až do konca prvého setu. V chladnom počasí Kvitová na dvorci dominovala, hneď v úvode druhého dejstva opäť zobrala Číňanke podanie a tešila sa z postupu. Jej maximum na parížskej antuke je semifinálová účasť z roku 2012, vo štvrťfinále je iba druhýkrát.

Kvitová: Súperka hrala agresívne

„Nebolo to vôbec ľahké. Súperka hrala agresívne, ale zvládla som to, hoci som to za stavu 5:2 v druhom sete ešte nedokázala dopodávať. Druhýkrát to už vyšlo,” povedala po zápase Kvitová, ktorá v priebehu turnaja ešte nestratila ani set a na budúci týždeň bude opäť figurovať v najlepšej svetovej desiatke.

Ďalšou súperkou Kvitovej bude nenasadená Laura Siegemundová. Tridsaťdvaročná Nemka v pondelok ešte vylepšila svoje grandslamové maximum, keď v osemfinále zdolala niekdajšiu juniorskú šampiónku z Paríža Španielku Paulu Badosovú Gibertovú rovnako v dvoch setoch 7:5 a 6:2.