Home Najdôležitejšie FOTO Federer bol aj pre nich inšpiráciou a géniom: Serena, Messi a Alcaraz reagujú na koniec velikána

FOTO Federer bol aj pre nich inšpiráciou a géniom: Serena, Messi a Alcaraz reagujú na koniec velikána

by Majo Malinovský
Serena Williamsová a Roger Federer

WASHINGTON – Americká tenistka Serena Williamsová vzdala hold 20-násobnému grandslamovému víťazovi Rogerovi Federerovi. Švajčiar oznámil vo štvrtok ukončenie svojej mimoriadnej kariéry po Laver Cupe, ktorý sa uskutoční na budúci týždeň v Londýne.


Krok Federera prišiel iba niekoľko týždňov po tom, čo 23-násobná grandslamová víťazka Williamsová ohlásila svoj úmysel skončiť s tenisom. Hoci pred nedávnym grandslamovým turnajom US Open jasne naznačila, že bude posledný v jej kariére, po ňom svoj odchod do športového dôchodku zatiaľ nepotvrdila.

Federer po zápase začal plakať, že končí s tenisom: Hrbatý spomína na triumfy a príhody s lúčiacim sa velikánom

Obdivovala ho aj Serena

“Chcela som nájsť spôsob ako zareagovať na tvoj koniec kariéry. Vždy som ťa obdivovala a naše cesty boli podobné. Inšpiroval si nespočetné milióny ľudí, vrátane mňa a nikdy na to nezabudneme,” napísala Williamsová na sociálnej sieti.Génius

Na koniec kariéry Federera reagovali aj ďalší špičkoví športovci. “Génius, jedinečný v histórii tenisu a vzor pre každého športovca. Prajem ti len to najlepšie v novej etape,” uviedol argentínsky futbalista Lionel Messi.

Federer oznámením konca zasiahol tenisový svet: Najsmutnejší deň pre tenis, tenis bez teba už nikdy nebude rovnaký

Inšpiráciou aj pre Alcaraza

Nový líder svetového rebríčka tenistov Španiel Carlos Alcaraz odkázal: “Roger bol jeden z mojich idolov a zdroj inšpirácie. Ďakujem za všetko, čo ste urobili pre náš šport a prajem veľa šťastia v budúcnosti.”

Elegán a džentlmen Federer sa lúči s tenisom: Krásne slová plné vďaky venované manželke MirkeZdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 + three =