Home Najdôležitejšie Federer oznámením konca zasiahol tenisový svet: Najsmutnejší deň pre tenis, tenis bez teba už nikdy nebude rovnaký

Federer oznámením konca zasiahol tenisový svet: Najsmutnejší deň pre tenis, tenis bez teba už nikdy nebude rovnaký

by Majo Malinovský
Roger Federer

BRATISLAVA – Španielsky tenista Rafael Nadal zareagoval na ukončenie kariéry Švajčiara Rogera Federera. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión oznámil vo štvrtok svoj odchod z tenisu.


Ďakoval mu aj Nadal

Nadal na sociálnej sieti Twitter napísal: “Drahý Roger, môj priateľ a rival, prajem si, aby tento deň nikdy nenastal. Bolo mi potešením, ale aj cťou a privilégiom prežiť toľko úžasných momentov na kurte aj mimo neho s tebou.”

Aj organizátori Wimbledonu vzdali poctu Federerovi. Poďakovali sa legendárnemu švajčiarskemu hráčovi, ktorý tam vyhral rekordných osem titulov.

“Ďakujeme za spomienky a radosť. Bolo pre nás privilégium sledovať tvoju cestu a vidieť, že si sa stal šampiónom v každom zmysle slova. Bude nám chýbať pohľad na teba, ale jediné, čo môžeme povedať, je poďakovať sa za spomienky a radosť, ktorú si toľkým rozdal,” napísala oficiálna stránka grandslamového turnaja na sociálnej sieti Twitter.Asociácia profesionálnych tenistov (ATP) vzdala svoju poctu Federerovi: “Zmenili ste hru.” Predseda ATP Andrea Gaudenzi dodal: “Rogerov vplyv na tenis nie je možné prehnať. Počas 24 rokov ako profesionál priviedol Roger do hry milióny fanúšikov. Zvýšil popularitu nášho športu a prinútil nás všetkých cítiť sa hrdo a šťastne, že sme súčasťou toho istého športu.”

Elegán a džentlmen Federer sa lúči s tenisom: Krásne slová plné vďaky venované manželke Mirke

Billie Jean Kingová, ktorá vyhrala 12 grandslamových titulov v ženskej dvojhre, vzdala na Twitteri hold Federerovi: “Jeho hra a tenisová myseľ uchvátili srdcia športových fanúšikov po celom svete. Mal historickú kariéru so spomienkami, ktoré budú žiť ďalej. Prajem len to najlepšie, si šampión šampiónov.”

Američan Andy Roddick, ktorý vo finále Wimbledonu trikrát prehral s Federerom, napísal na Twitteri: “Ďakujem za spoločné spomienky, môj priateľ. Bolo mi cťou zdieľať čas na najposvätnejšom ihrisku v našom športe.”Pridal sa aj Argentínčan Juan Martin del Potro, ktorý pokoril Švajčiara vo finále US Open 2009: “Ďakujem ti za všetko, čo si dosiahol v tenise. Tento šport bez teba nikdy nebude taký istý ako predtým.”

“Roger, vždy si pre mňa bol ohromnou inšpiráciou. Tvoja elegancia, pôvab a vycibrená hra. Gratulujem k skvelej kariére. Tenis bez teba už nikdy nebude rovnaký,” napísala česká tenistka Petra Kvitová na twitteri.“Sledovať ťa pri hre patrilo k radostiam života. Veľa ľudom si spravil radosť. Veľa šťastia do ďalšieho života,” pridal bývalý anglický futbalový reprezentant a teraz moderátor Gary Lineker.

Fanúšikovia v slzách! Roger Federer oznámil koniec kariéry

Predseda britskej tenisovej asociácie Scott Lloyd je zase presvedčený, že kto videl Federera hrať, nikdy na to nezabudne. “Mali sme to šťastie, že mnoho z jeho skvelých výkonov predviedol vo Wimbledone. Končí ako legenda,” vyhlásil.

Stručne vzdali Federerovi hold bývalý tretí hráč sveta David Ferrer alebo Judy Murrayová, matka Andyho Murrayho. “Najsmutnejší deň pre tenis. Vďaka, pán Federer,” napísal Ferrer. “Koniec veľkolepej éry,” pridala Murrayová.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − 1 =