Home Najdôležitejšie Šokujúca správa z Kitzbühelu: Martin prehral v kvalifikácii s 1327. hráčom sveta

KITZBÜHEL – Slovenská tenisová jednotka Andrej Martin podľahol v prvom kole kvalifikácie na turnaji v rakúskom Kitzbüheli 18-ročnému Švajčiarovi Riedimu po setoch 4:6, 6:4 a 7:6. Po neúspešnom US Open, kde vypadol v prvom kole, tak prichádza ďalšia nepríjemná správa.

V prvom sete pritom začal Martin veľmi dobre, už v tretej hre sa mu podarilo prelomiť podanie svojho súpera a počas celého prvého setu excelentne servoval a nemal problém dokráčať k zisku prvej sady, ktorú vyhral v pomere 4:6.

Druhý set plný brejkov

Druhý set mal diametrálne odlišný scenár ako ten prvý. Hráč sa dostávali do brejkbalových príležitostí a dokázali ich premieňať. V druhej aj tretej hre boli diváci svedkami dvoch brejkov. V šiestej hre sa 18-ročnému Riedimu podarilo brejknúť slovenského tenisu, aj napriek strate svojho servisu v deviatej hre, mladík prvý set získal, keď opäť kontroval brejkom.

V rozhodujúcom sete sa hralo o každú jednu loptičku, v druhej až štvrtej hre diváci videli štyri brejky, následne sa však obaja hráči na servise upokojili a o osude stretnutia musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mal pevnejšie nervy neznámy Švajčiar a porazil Martina 7:4.

Pre Martina ide o štvrtú porážku z posledných piatich zápasov. Naposledy dokázal uspieť 20.8. v kvalifikácii v New Yorku proti antukárovi Magerovi.