Home Najdôležitejšie České tenistky penia na organizátorov olympijského turnaja: Robíte si z nás srandu, je to smutné

České tenistky penia na organizátorov olympijského turnaja: Robíte si z nás srandu, je to smutné

by Roderik Pastier

TOKIO – Radosť z postupu vystriedal poriadny hnev! České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zvládli osemfinálový zápas vo štvorhre na olympijskom turnaji v Tokiu, no bezprostredne po postupe do štvrťfinále rozhodne český pár nadšený nebol. Po víťazstve 2:1 nad španielskou dvojicou Badosová/Sorribesová Tormová ich čaká ďalší zápas už pár hodín po postupe.


„Robia si z nás srandu,” čertila sa Krejčíková, keď sa dozvedela rozhodnutie od organizátorov turnaja.

„Zavierame areál o pol deviatej večer. Následne hráme už zajtra hneď úvodný zápas. Absolútne tomu nerozumiem. Pokiaľ sa dostaneme do olympijskej dedinky, absolvujeme regeneráciu, tak pôjdeme spať po polnoci. A ráno musíme byť späť medzi prvými,” neveriacky krútila hlavou Siniaková, zatiaľ čo nahnevaná grandslamová šampiónka z Roland Garros Krejčíková zamierila za organizátormi turnaja vyjednávať presunutie zápasu.

„Sme najvyššie nasadený pár, ale nikde to nie je vidieť. Proti Španielkam nás dali hrať na zastrčený kurt, kde nebolo ani jastrabie oko. Ak by sme ho tam mali, nemuseli sme ísť do super tajbrejku,” priznala Siniaková, ktorá reagoval na spornú loptičku z konca druhého setu, ktorá bola prisúdená ich súperkám.„Sme naozaj veľmi nespokojné, ako sa tu s nami zachádza. Keby ide o ženskú alebo mužskú svetovú jednotku, nič také by sa nestalo. Veď Barbora hrala len pár hodín pred štvorhrou aj dvojhru. Počas jedného dňa absolvuje tri zápasy. Je to smutný prístup,” dodala.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 4 =