Home Najdôležitejšie Federer po vypadnutí na US Open: „Nemohol som poriadne dýchať“

Federer po vypadnutí na US Open: „Nemohol som poriadne dýchať“

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Švajčiar Roger Federer neuspel v noci vo 4. kole US Open. Napriek dobrému štartu stroskotal na rakete Austrálčana Johna Millmana po setoch 6:3, 5:7, 6:7(7), 6:7(3). Pocity oboch aktérov boli po zápase diametrálne odlišné.

„Bol to jeden z tých večerov, keď som cítil, že som nemal vzduch. Nemohol som poriadne dýchať, vzduch vôbec necirkuloval. Z nejakého dôvodu som sa v týchto podmienkach trápil. Stalo sa mi to asi prvýkrát. Necítil som sa komfortne. Ako zápas plynul, stále som sa viac a viac potil. Strácal som energiu. John sa dokázal s týmito podmienkami lepšie vyrovnať,“ konštatoval sklamaný švajčiarsky tenista, ktorý triumfoval na US Open naposledy v roku 2008.

Austrálsky tenista bol po dueli spokojný. Aj on však videl, že favorit nie je vo svojej koži: „Mám pred Rogerom a všetkým, čo dosiahol, obrovský rešpekt. Je to hrdina, ktorý dnes ale zjavne nemal svoj deň. Víťazstvo určite beriem. Na začiatku mi nešli nohy, Roger si robil na kurte so mnou, čo chcel. No v druhom sete som sa chytil, začal som sa lepšie pohybovať a bol trochu agresívnejší.“

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 1 =