Home Najdôležitejšie Obrovský šok – Federer stratil na US Open komfortný náskok proti 55. mužovi sveta

NEW YORK – Druhý nasadený Švajčiar Roger Federer podľahol v osemfinálovom 4. kole grandslamového US Open (53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) Johnovi Millmanovi z Austrálie 6:3, 5:7, 6:7(7), 6:7(3).

Favorit spočiatku dianie na kurte kontroloval. V prvom sete sa bleskovo odpútal do vedenia 3:0, suverénne podával a v deviatej hre premenil v poradí tretí setbal.

Druhé dejstvo tiež otvoril lepšie. V druhom geme síce čelil siedmim brejkbalom, no všetky odvrátil a za stavu 2:2 uspel po druhý raz na príjme. Za stavu 5:4, 40:15 mal pri vlastnom servise obrovskú šancu zvýšiť na 2:0 na sety. Austrálčan sa zázračne zmobilizoval a blysol sa obratom na 7:5.

Jediný brejkbal tretej časti mal hneď v úvode bazilejský rodák, ale nepochodil. V skrátenej hre viedol 3:1, mal aj setbal, nakoniec sa však šťastena priklonila na súperovu stranu – 9:7.

Vo štvrtom sete sa zdalo, že sa „Fedex“ zmobilizuje. Po brejku na 4:2 však zahodil dva gembaly a austrálskemu bojovníkovi stačila jedna šanca, aby sa vrátil do hry. V ďalších minútach hralo prím podanie. V tajbrejku nečakane dominoval rodák z Brisbane, ktorý využil v poradí tretí mečbal – 7:3.

• Federer spravil 76 nevynútených chýb vrátane 10 dvojchýb
  • až 81-krát bol na sieti
  • do hry zapojil iba 49 percent 1. servisov
  • Millman hral svoje prvé grandslamové osemfinále
  • po prvý raz zdolal člena top 10

Štvrťfinálovým súperom 55. muža rebríčka ATP bude šiesty nasadený Novak Djokovič zo Srbska.