Home Najdôležitejšie Fanúšikovia v slzách! Roger Federer oznámil koniec kariéry

Fanúšikovia v slzách! Roger Federer oznámil koniec kariéry

by Jaroslav Šípkar
Roger Federer

BAZILEJ – Po Serene Williamsovej sa s kariérou lúči už aj Roger Federer!


Tenisoví fanúšikovia zostali v šoku! Švajčiar Roger Federer na sociálnej sieti twitter oznámil, že po Laver Cupe končí kariéru! Po Serene Williamsovej sa tak v krátkom čase lúči ďalšia obrovská legenda a jeden z najlepších hráčov tenisovej histórie.

Federer má lepší vzťah s Nadalom, medzi ním a Djokovičom je priepasť

V posledných troch rokoch Federer bojoval so zraneniami. Zdalo sa však, že tvrdo trénuje a chystá sa na comeback. Federer tak zostane na 20 grandslamových tituloch. Novak Djokovič ich má na konte 21 a Rafael Nadal 22.

Federer sa naposledy predstavil v súťažnom kolotoči vlani vo Wimbledone, kde vo štvrťfinále prehral s Poliakom Hubertom Hurkaczom. Následne sa podrobil ďalšej operácii kolena.

V tenise si splnil všetky sny

“Laver Cup bude moja rozlúčka s vrcholovým tenisom. Ako všetci viete, v uplynulých troch rokoch som aj vinou operácií kolena nebol schopný podávať maximálne výkony. Tvrdo som pracoval na tom, aby som sa opäť dostal do najlepšej možnej formy. Uvedomujem si však, že moje telo ma obmedzené hranice a kapacity. Už nie som mladík, mám 41 rokov. V tenisovej kariére som si splnil všetky sny, teraz nastal čas ukončiť ju,” uviedol Federer na twitteri.Federer vyhral počas kariéry 103 turnajov ATP Tour a v historických tabuľkách je na druhom mieste za Američanom Jimmym Connorsom. Osemkrát triumfoval vo Wimbledone (2003-2007, 2009, 2012, 2017), šesťkrát nenašiel premožiteľa na Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018), v rokoch 2004-2008 vyhral US Open.

V júni 2009 jedinýkrát zdvihol nad hlavu cennú trofej na Roland Garros a zavŕšil kariérny Grand Slam. V roku 2014 sa so švajčiarskym tímom tešil zo zisku Davisovho pohára, šesťkrát vyhral turnaj majstrov. V jeho zbierke úspechov chýba iba zlatá olympijská medaila vo dvojhre. Na OH 2008 v Pekingu triumfoval v debli so Stanom Wawrinkom, o štyri roky neskôr v Londýne prehral vo finále singla s Britom Andym Murraym.

Zdroj: TASR, ts, twitter – Roger Federer

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + 7 =