Home Najdôležitejšie Favorizovaný Molčan skončil už na prvej prekážke: Trpká rozlúčka po kanári od kvalifikanta

Favorizovaný Molčan skončil už na prvej prekážke: Trpká rozlúčka po kanári od kvalifikanta

by Majo Malinovský
Alex Molčan

MONTPELLIER – Favorizovaný slovenský tenista Alex Molčan na halovom podujatí vo francúzskom Montpellieri stroskotal hneď na úvodnej prekážke.


Molčan, ktorý obidva predchádzajúce vzájomné súboje vyhral, nastupoval proti bosnianskemu kvalifikantovi Damirovi Džumhurovi v role favorita, ktorú ale nezvládol.

O osude celého zápasu prakticky rozhodol prvý set, v ktorom po brejkoch v prvej a ôsmej hre musel o víťazovi rozhodnúť tajbrejk. V tom si Džumhur vypracoval vedenie 2:0 a následne aj 5:2 a Molčan sa už na obrat nezmohol. Po triumfe 7:5 sa za 53 minút zo zisku úvodného dejstva radoval bosniansky kvalifikant.Ten v druhom sete už na returne jasne dominoval (vyhral viac ako 60 percent fiftínov) a Molčan sa s Montpellierom rozlúčil trpkým kanárom. Džumhur potvrdil, že dvojsetové kvalifikačné triumfy s Bergsom a Gulbisom neboli vôbec náhodné a kým Molčanova púť na podujatí za necelú hodinku aj pol skončila, bosniansky tenista si v boji o štvrťfinále zmeria sily s turnajovou štvorkou Nikolozom Basilašvilim z Gruzínska.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five − two =