streda, 6 decembra, 2023
HomeNajdôležitejšieAlex Corretja: Po titule na Australian Open bude Nadala extrémne ťažké zastaviť...

Alex Corretja: Po titule na Australian Open bude Nadala extrémne ťažké zastaviť na Roland Garros

Zaujímavý názor prezentoval bývalý španielsky tenista Alex Corretja. Jeho krajana Rafaela Nadala bude po zisku titulu v Melbourne extrémne ťažké zastaviť na Roland Garros.


Vlani chodil o barlách a nevedel, či ešte bude môcť hrať súťažný tenis. Doslova pár dní pred Australian Open ho zasiahol nepríjemný covid a pripútal na lôžko. Počas turnaja bojoval so žalúdočnými problémami aj úpalom. Všetky prekážky 35-ročný Rafael Nadal prekonal a ukázal svoju extrémnu bojovnosť.

Výsledkom bolo, že po 13 rokoch získal svoj druhý titul na Australian Open. Bol to 21. grandslamový titul, vďaka ktorému Rafael Nadal prepísal históriu a prekonal Rogera Federera a Novaka Djokoviča (obaja po 20).

Nadala bude po titule v Melbourne extrémne ťažké zastaviť na Roland Garros, myslí si Alex Corretja

“Antukový kráľ” dostal po nečakanom úspechu v Melbourne extra dávku motivácie a sebavedomia. Bývalá svetová dvojka a Nadalov krajan Alex Corretja je presvedčený, že vďaka tomu uvidíme opäť najlepšiu antukovú verziu Nadala a v Paríži bude nezastaviteľný.

„Rafovi výhra na Australian Open dá čerstvý vietor do plachiet pred Roland Garros. Môže si vytvoriť vďaka tomu ten najlepší program. Nepotrebuje pred Roland Garros hrať ďalších 10 turnajov. Len si potrebuje presne vybrať, kde chce byť, aby prišiel na Roland Garros v perfektnej forme, aby vyhral ďalší grandslam. Myslím si, že ak bude v dobrej forme, bude extrémne náročné poraziť ho. Ale stále zostáva niekoľko mesiacov dovtedy a potrebujeme ísť deň po dni, krok po kroku, pretože tenis nám ukazuje, že všetko sa môže zmeniť jedným bodom,” cituje Alexa Corretju portál tennis365.com.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 6 =

Slováci v akcii