Home Najdôležitejšie Andrej Martin pokračuje v trápení: Ani na štvrtý pokus sa triumfu nedočkal

Andrej Martin pokračuje v trápení: Ani na štvrtý pokus sa triumfu nedočkal

Andrej Martin

CÓRDOBA – Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v 1. kole dvojhry na antukovom turnaji ATP v argentínskej Córdobe. V utorňajšom stretnutí prehral so šiestym nasadeným Španielom Albertom Ramosom-Viňolasom 4:6, 3:6.

Proti obhajcovi minuloročného finále v Córdobe stratil Martin podanie už v tretej hre úvodného setu a ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci brejk, ktorý znamenal triumf favorizovaného Španiela 6:4.

Aj druhé dejstvo malo obdobný priebeh, keď v tretej hre Martin neuspel na podaní, ale Španiel ešte v deviatej hre druhýkrát brejkol slovenského súpera a za hodinu aj 31 minút sa po výsledku 6:4, 6:3 radoval z triumfu.

Martin, ktorý v zápase nevyužil ani jeden z dvoch ponúknutých brejkbalov na brejk (jeho španielsky súper zužitkoval všetky tri ponúknuté), tak prehral aj štvrtý zápas v tejto sezóne, keď jediný set uhral hneď v prvom súboji v kvalifikácii Australian Open proti Holanďanovi Haasemu.

Ramos, ktorý vyhral premiérový vzájomný súboj s Martinom, ukončil proti Slovákovi päťzápasovú šnúru prehier a v boji o štvrťfinále na obhajcu finále čaká peruánsky súper Juan Pablo Varillas.