Home Najdôležitejšie Fantastický Alex Molčan! V Grécku šokoval domácu hviezdu a zariadil postup Slovenska

Fantastický Alex Molčan! V Grécku šokoval domácu hviezdu a zariadil postup Slovenska

by Majo Malinovský
Alex Molčan

ATÉNY – Slovenskí tenisti sa prebojovali do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára.


Na harde v Aténach zvíťazili  nad domácim Gréckom 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6 (6), 5:7, 6:3.

Molčan čelil v treťom geme duelu s Tsitsipasom brejkbalu, no odvrátil ho a v ďalších minútach bol favoritovi vyrovnaným súperom. Za stavu 3:3 vďaka kvalitným returnom prelomil podanie Gréka, no Tsitsipas hneď vzápätí kontroloval rebrejkom a o osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk. V ňom viedol Tsitsipas 5:3, no Molčan otočil na 6:5 a za stavu 7:6 premenil v poradí druhý setbal.

Líder gréckeho tímu, ktorý mal v nohách náročnú štvorhru, sa rýchlo otriasol a hneď v úvodnom geme druhého setu zobral Molčanovi servis. Tsitsipas sa usiloval skrátiť výmeny a chodiť častejšie na sieť. Na jeho konto však pribúdalo čoraz viac nevynútených chýb. Štvrtý gem vyhral napriek štyrom dvojchybám, no za stavu 3:2 po víťaznom Molčanovom returne prišiel o servis. Najlepší slovenský singlista otočil na 4:3 a v ôsmom geme mal k dispozícii brejkbal. Tsitsipas ho však odvrátil, v ďalšej hre Molčana brejkol a vynútil si rozhodujúce dejstvo. Pri vlastnom servise premenil piaty setbal.

V treťom dejstve si až do do stavu 4:3 obaja hráči suverénne vyhrávali svoje podanie. V ôsmom geme mal Molčan  dva brejkbaly, hneď prvý premenil a išiel podávať na víťazstvo v zápase. Vďaka trom esám a víťaznému forhendu doservoval duel do víťazného konca a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére. Tsistsipasovi uštedril vôbec prvú singlovu daviscupovú prehru.            duel 1. svetovej skupiny Davisovho pohára:
Grécko – SLOVENSKO 1:3
Alexandros Skorilas – Alex Molčan 1:6, 1:6
Stefanos Tsitsipas – Lukáš Klein 6:7 (3), 7:6 (5), 4:0 – skreč
Petros Tsitsipas, Stefanos Tsitsipas – Igor Zelenay, Klein 3:6, 7:6 (5), 3:6
Stefanos Tsitsipas – Molčan 6:7 (6), 7:5, 3:6

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =