Home Najdôležitejšie Paráda! Klein so Zelenayom vybojovali pre Slovensko v Grécku postupový mečbal

Paráda! Klein so Zelenayom vybojovali pre Slovensko v Grécku postupový mečbal

Lukáš Klein, Igor Zelenay

ATÉNY – Slovenskí tenisti vedú v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára nad domácim Gréckom 2:1.

O dôležitý druhý bod pre slovenské farby sa na harde v Aténach zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí vo štvorhre zdolali bratov Petrosa a Stefanosa Tsitsipasovcov 6:3, 6:7 (5), 6:3.

Slovenskému tandemu vyšiel začiatok stretnutia, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie Stefanosa Tsitsipasa a výhodu rýchleho brejku pretavil v zisk prvého setu. Zelenay i Klein mali vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania a oveľa lepšie returnovali. Petros Tsitsipas pôsobil na dvorci nervóznym dojmom, trápil sa na podaní, čo slovenská dvojica využila a v deviatom geme po víťaznom bekhende Zelenaya premenila druhý setbal.

V druhom dejstve Gréci zmenili postavenie na returne. Stefanos Tsitsipas sa postavil na forhendovú stranu a v prvom i treťom geme sa domáci pár prepracoval k brejkbalu, no Klein i Zelenay si udržali servis. Slováci zvládli aj gem za stavu 4:4, v ktorom Gréci vyrovnali z 0:40 na zhodu a o osude druhého setu rozhodol tajbrejk. V ňom viedli Zelenay s Kleinom 3:1, no Gréci otočili nepriaznivý vývoj a po kvalitnom returne Petrosa Tsitsipasa premenili za stavu 6:5 prvý setbal.

V rozhodujúcom dejstve si všetci aktéri suverénne vyhrávali svoje podanie až do stavu 3:3. V Tildenovom geme sa Slováci pri podaní Stefanosa Tsitsipasa dostali k brejkbalu, ktorý po exkluzívnom lobe Zelenaya premenili a zápas už dotiahli do úspešného konca. V deviatej hre využili hneď prvý mečbal.

“Už pred zápasom v Grécku sme vedeli, že bod zo štvorhry môže byť v konečnom účtovaní kľúčový. Verím, že to už dotiahneme do úspešného konca a vybojujeme si účasť v kvalifikácii o postup na budúcoročný finálový turnaj,” uviedol Zelenay v pozápasovom interview.

Zápas proti bratom Tsitsipasovcom označil za veľmi náročný: “Hrali sme proti svetovej singlovej päťke, navyše Grékov hnalo dopredu búrlivé publikum. S Lukim sme si však verili, vedeli sme, že sme lepší. V druhom sete mali v dôležitých momentoch súperi viac šťastia, no v treťom dejstve sa obrátilo na našu stranu.”

Klein musel v sobotu pre kŕče skrečovať duel so Stefanosom Tsitsipasom, no do štvorhry sa dal dokopy. “S realizačným tímom sme urobili všetko, aby som mohol nastúpiť. Tretí set bol dlho veľmi vyrovnaný. Za stavu 3:3 sa nám podaril brejk a od tohto momentu mala naša hra opäť vysokú úroveň. Koncovku sme zvládli na jednotku,” pochvaľoval si mladší zo slovenského dua.