Home Audio/video VIDEO Molčan ako prvý v Davis Cupe porazil Tsitsipasa: Posledný gem bol čerešničkou na torte

VIDEO Molčan ako prvý v Davis Cupe porazil Tsitsipasa: Posledný gem bol čerešničkou na torte

by Majo Malinovský
Alex Molčan

ATÉNY – O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa v daviscupovom súboji s domácim Gréckom zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek dokonale šokoval svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6 (6), 5:7, 6:3.


“Mám velkú radosť, že sme vyhrali náročný zápas v Grécku a ja som prispel k triumfu dvoma bodmi. Veľkú pochvalu si zaslúžia aj Zeli s Lukim, ktorí odohrali skvelú štvorhru. Proti Stefanosovi som nastúpil maximálne koncentrovaný. Dôležité bolo, že v kľúčových momentoch som bol mentálne silný. Som spokojný s predvedeným výkonom,” uviedol Molčan, ktorý sa stal vôbec prvým daviscupovým premožiteľom Tsitsipasa, v prvom interview priamo na kurte.

Z hviezdneho Tsitsipasa nemal prehnaný rešpekt: “Vôbec som nemal žiadny stres. Bol som úplne v pohode. V druhom sete začal hrať Stefanos trochu lepšie a ja trochu horšie, ale v treťom som podal veľmi dobrý výkon a posledný gem bol taká čerešnička na torte. Stefanos v rozhodujúcom dejstve už nebol taký trpezlivý a robil chyby, no bolo to spôsobené aj tým, že ja som hral dobre.”   

Poklona od kapitána

Slovenský kapitán Tibor Tóth pred zápasom v kútiku duše veril, že jeden zo singlistov by mohol zdolať Tsitsipasa. Jeho želanie sa splnilo. “Alex odohral proti Stefanosovi fantastický zápas. Bolo to psychicky veľmi náročné. V druhom sete mal brejkbal na 5:3, no nevyužil ho. Ukázalo sa však, že Alex je super hráč. Dobré bolo, že naši deblisti Stefanosa vyšťavili a udržali ho na dvorci čo najdlhšie. Veril som tomu, že môžeme zdolať aj svetovú päťku. Vyšlo to a veľmi sa z toho tešíme. Boli sme veľmi dobre pripravení, dokázali sme sa vyrovnať s náročnými podmienkami, veľkou horúčavou i búrlivou domácou kulisou.”     

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − eleven =