Home Najdôležitejšie Futbalový fanúšik Rafael Nadal: Toto je jeho favorit na zisk Zlatej lopty

Futbalový fanúšik Rafael Nadal: Toto je jeho favorit na zisk Zlatej lopty

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Španielsky tenista Rafael Nadal je veľkým priaznivcom futbalu. Toto je jeho favorit na zisk Zlatej lopty 2021.


Nie je žiadnym tajomstvom, že španielsky tenista Rafael Nadal je veľkým fanúšikom futbalu a špeciálne Realu Madrid. Práve hráč tohto tímu je jeho favoritom na zisk Zlatej lopty 2021 – Karim Benzema.

Rafael Nadal by doprial Zlatú loptu Benzemovi z Realu Madrid

„Vždy som ako hráča obdivoval Karima Benzemu, ktorý napriek ubiehajúcim rokom ukazoval vášeň a profesionalitu. Prajem mu veľa šťastia a dúfam, že si splní svoj sen získať Zlatú loptu 2021,” napísal Nadal na sociálnej sieti twitter.

Nadal si futbal rád zahrá, snaží sa pri tejto loptovej hre držať rovnakých princípov, aké mu priniesli obrovský úspech v tenise. Jedným z nich je kontrola nad sebou samým a svojimi emóciami.

„Keď hráte, aj keď je veľa v hre, musíte kontrolovať svoju náladu. Naučil som sa vstupovať na kurt s pozitívnymi pocitmi. Udržiavať si sebadôveru je tiež veľmi dôležitý aspekt, najmä keď situácia nie je ideálna. Milujem súťaženie, ale pochopil som, že musíte kontrolovať samého seba. Nikdy som nestratil hlavu alebo nezlomil raketu. Rovnakých princípov sa držím keď hrám golf alebo futbal s mojimi priateľmi,” hovoril Nadal v nedávnom rozhovore pre Number Web.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − seven =