Home Audio/video Fantastická Kučová využila šancu na reparát a vyradila nasadenú jednotku: 48. hráčke sveta povolila len 4 gemy

Kristína Kučová

MONTERREY – Slovenská tenistka Kristína Kučová využila pozíciu lucky loserky a zdolala v prvom kole 48. hráčku sveta Američanku Stephensovú hladko dvakrát 6:2.

Americká tenistka mala od začiatku obrovský problém s vlastným servisom a už v úvodnom geme prišla o podanie. Následne dokázala kontrovať ribrejkom, ale zatiaľ čo ona v ďalšom priebehu servis nezlepšila, tak Kučová dvakrát podržala. Po 31 minútach vyhrala 151. hráčka sveta prvý set pomerom 6:2.

Stephensová vstúpila do druhého setu podstatne lepšie, rýchlo viedla 2:0. Len málokto by v tú chvíľu predikoval, že od tohto momentu nezíska nasadená jednotka ani gem. Kučová sériou šiestich gemov v rade predviedla dokonalú otočku a je v osemfinále.

V osemfinálovom zápase vyzve talentovanú Fernandezovú, ktorá vyradil zraneniami poznačenú Vandewegheovú.