Home Najdôležitejšie Nakazených pribúda: Koronavírus má aj tréner Djokoviča

Nakazených pribúda: Koronavírus má aj tréner Djokoviča

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

BELEHRAD – Chorvátsky tenista Borna Čorič mal pozitívny test na nový koronavírus. Po Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi ide už o druhého hráča, ktorý sa predstavil na exhibičnom turnaji Srba Novaka Djokoviča Adria Cup a nakazil sa. Pozitívne nálezy mali aj dvaja tréneri.


Tridsiaty tretí hráč svetového rebríčka to oznámil v pondelok prostredníctvom Twitteru: “Chcem vás informovať, že som pozitívny na Covid-19. Prosím, každý, kto bol so mnou v kontakte za posledných pár dní, dajte sa otestovať!” Čorič uviedol, že sa cíti dobre a že nemá príznaky ochorenia. Informovala agentúra dpa.

Podľa srbského športového denníka zurnal.rs mali okrem Čoriča pozitívne testy aj Dimitrovov kouč Christian Groh a Djokovičov kondičný tréner Marco Panichi.

Djokovičov hlavný tréner Marián Vajda zo Slovenska sa na exhibícii nezúčastnil, keďže si bol ako divák pozrieť zápasy na turnaji Bratislava Open.Čorič hral v sobotu na druhom turnaji Adria Cupu v Zadare práve proti Dimitrovovi. Po tom, čo bulharský hráč oznámil pozitívny výsledok, išlo na testy približne ďalších tisíc ľudí. Turnaj v Zadare nakoniec zrušili.

Djokovič sa priamo v Zadare testom nepodrobil, odcestoval späť do Belehradu a urobí tak až tam. “Absolvuje všetky testy a potom budeme čakať na výsledky. Je v poriadku, nemá žiadne príznaky, ale napriek tomu musí podstúpiť testy,” píše sa vo vyhlásení Djokovičovho mediálneho tímu. Chorvát Marin Čilič či Nemec Alexander Zverev navštívili zdravotníkov a podrobili sa testom priamo v dejisku turnaja.

Dimitrov sa predstavil aj na minulotýždňovom prvom Djokovičovom podujatí v Belehrade. V srbskej metropole navštívilo turnaj štyritisíc fanúšikov a v Zadare prišlo tiež niekoľko tisíc.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 5 =