Home Australian Open Djokovič suverénne do semifinále Australian Open

Djokovič suverénne do semifinále Australian Open

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Druhý nasadený Srb Novak Djokovič zvíťazil v druhom štvrťfinále grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) nad 32. nasadeným Milošom Raoničom z Kanady 6:4, 6:3, 7:6(1).

V úvodnom dejstve sa tuho bojovalo o takmer každý servis kanadského bombardéra. V medzihre bola prevaha favorita výrazná, no pri brejkbaloch dlho nedokázal poslať na druhú stranu dostatočne kvalitný ritern. Zmenilo sa to až za stavu 5:4, keď si pri celkovo deviatej šanci na brejk počkal na Raoničovu chybu.

V druhom sete sa presadil srbský tenista na riterne už za stavu 2:1. Bol to moment, ktorý rozhodol. Kanaďan sa márne snažil prepracovať k šanci na ribrejk, belehradský rodák spečatil vedenie 2:0 v deviatom geme čistou hrou.Tretie dejstvo bolo najvyrovnanejšie. Raonič podával čoraz účinnejšie a dokonca mal v druhej hre ako prvý brejkbal. Nevyužil ho, a keďže „Nole“ premárnil za stavu 5:5 štyri podobné príležitosti, rozhodnúť musel tajbrejk. V ňom Srb jasne dominoval – 7:1.

Zaujalo nás:

  • Djokovič upravil vo vzájomnej bilancii už na 10:0
  • využil iba 2 zo 16 brejkbalov
  • Raonič dnes prišiel prvýkrát na turnaji o servis
  • nakopil 48 nevynútených chýb, o 34 viac ako jeho súper

V očakávanom semifinálovom šlágri bude čeliť zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča Švajčiarovi Rogerovi Federerovi, ktorý v strhujúcom úvodnom štvrťfinále zdolal Američana Tennysa Sandgrena.

„Samozrejme, cítim voči nemu obrovský rešpekt, patrí k najlepším hráčom v histórii a k mojim najväčším rivalom. Zápasy proti nemu či Rafalovi Nadalovi zo mňa spravili toho, kým som,“ povedal Djokovič po postupe do semifinále.

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Čo Melbourne dal, čo vzal: Federer sa opäť zapísal do histórie 28 januára, 2020 - 2:52 pm

[…] zvíťazil po setoch 6:4 6:3, 7:6(1). Napriek tomu, že v treťom sete sa mu objavili zdravotné nepríjemnosti, keď mu zrejme vypadla z […]

Reply

Leave a Comment

eleven − four =