Home Australian Open Neuveriteľný Djokovič sa hladko stal druhým finalistom Australian Open

Neuveriteľný Djokovič sa hladko stal druhým finalistom Australian Open

MELBOURNE – Srb Novak Djokovič zdolal v semifinále grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) Francúza Lucasa Pouilleho po setoch 6:0, 6:2, 6:2.

Djokovič dominoval v prvom sete po všetkých stránkach. Vyprodukoval jednu nevynútenú chybu, zatiaľ čo jeho súper desať. Vytvoril si tiež sedem brejkbalových šancí. Za 23 minút bez straty gemu ovládol prvé dejstvo.

Pouille získal vôbec svoj prvý gem zápasu, keď za stavu 0:1 vyhral hru na svojom servise. Potom však Srb pokračoval vo svojej dominancii a šiel postupne do vedenia 4:1. Vtedy druhýkrát v stretnutí Pouille vyhral hru pri svojom podaní a znížil. Záver setu však patril rodákovi z Belehradu.

Tretie dejstvo malo podobný priebeh ako druhé. Pouille vyhral hru na svojom servise a vyrovnal na 1:1. Potom si však Djokovič postupne vytvoril náskok 4:1. Francúz opäť znížil po servise na 2:4. Rovnako tak potom Srb získal aj posledné dve hry potrebné k postupu do finále.

• Djokovič nevyprodukoval žiadnu dvojchybu
  • Pouille po druhom servise vyhral 26 % výmen
  • Djokovič mal 12 brejkbalov, využil sedem
  • zahral päť nevynútených chýb
  • zápas trval jednu hodinu a 23 minút

„Bol to určite môj najlepší zápas na turnaji. Áno, dokázal by som si to predstaviť aj pred rokom, že teraz budem tu. Je dôležité veriť sám v seba. Som schopný veriť svojej hre a tomu, že dokážem hrať takto dobre,“ povedal víťaz po zápase. Prišla tiež otázka smerom k jeho deťom, či sledujú jeho zápasy. „Myslím si, že môj syn ma momentálne nesleduje, je v škôlke. Robí iné veci, akoby mal sledovať otca v televízii. Je to však najlepšia vec v mojom živote, že som otcom,“ zasmial sa Djokovič. Zopakuje si tiež finále z roku 2012, keď hral viac ako päť hodín práve s Nadalom. „Keby to šlo, určite by som si kúpil lístok na ten zápas,“ zasmial sa.

Vo finále sa Djokovič stretne so svojím veľkým rivalom Rafaelom Nadalom, ktorý včera zdolal Stefanosa Tsitsipasa.