Home Najdôležitejšie Djokovič, Federer, alebo Nadal? Niekdajšia svetová štvorka to vidí takto

Djokovič, Federer, alebo Nadal? Niekdajšia svetová štvorka to vidí takto

by Majo Malinovský
Roger Federer, Novak Djokovič, Rafael Nadal

ILLINOIS – Novak Djokovič, Roger Federer či Rafael Nadal? Kto je top tenistom súčasnej éry? Takéto polemiky sa teraz neustále vedú a k porovnaniu troch najväčších postáv aktuálnej tenisovej scény sa dostala aj bývalá svetová štvorka a niekdajší tréner Noleho – americká legenda Todd Martin (49).

V roku 2010 bol legendárny Todd Martin síce len druhým trénerom po Slovákovi Mariánovi Vajdovi, ale v tíme Djokoviča mal nesmierne dôležitú úlohu. Nolemu mal po zranení ramena pomôcť vyvinúť správny pohyb pri servise aby to jeho rameno pri záťaži zvládalo.


Federer najestetickejší, ale Nole najlepší atlét

A aj keď sa už onedlho cesty obidvoch rozišli, súčasný generálny riaditeľ Medzinárodnej tenisovej siene slávny mal na adresu svojho niekdajšieho zverenca len slová chvály. Podľa jeho slov bol práve Djokovič priekopníkom medzi veľkou trojkou. “Roger je najviac estetickým hráčom, akého som kedy videl,” uviedol Martin v exkluzívnom rozhovore pre Tennis 365. “Skvele podáva, returnuje, útočí aj bráni, všetko čo robí je krásne,” dodáva na adresu Federera bývalý člen trénerského tímu Noleho.

Roger Federer a Novak Djokovič
Roger Federer a Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Sang Tan)Od chvály Rogera prešiel k pochvalám svojho bývalého zverenca, ktorý ak si podľa jeho slov udrží aktuálnu kondíciu, tak bude neporaziteľný: „Ak je Novak v pohode, v ideálnom fyzickom stave a v plnom sebavedomí, tak som nikoho podobného nikdy nevidel. Podľa môjho názoru tento chlap hrá lepšie ako ktokoľvek iný.”

“Jeho atleticizmus pochádza z iného sveta. Jeho return je lepší ako hocikoho iného a tým myslím omnoho lepší. Nikto nevrátil toľko loptičiek späť a neneutralizoval toľko dobrých podaní ako on,” pokračoval Martin, ktorý sa vrátil aj k ich vzájomnej spolupráci: “Keď som s ním pracoval a bol sústredený, mal som pocit, že má mentalitu tehlovej steny. Nemusí vždy hrať skvele, ale je to bojovník a darí sa mu.“Nedostáva sa mu dostatočného uznania a rešpektu

Podľa Martina je život nespravodlivý a Djokovičovi sa popri Federerovi a Nadalovi nedostáva náležitého uznania a rešpektu. Podľa slov americkej legendy nie je iné vysvetlenie na to, prečo medzi fanúšikmi výrazne Srb zaostáva za spomínanou dvojicou legiend, pričom z jeho pohľadu je herne minimálne rovnako dobrý ak nie ešte lepší. „Jednou z krás života je, že život nie je fér,“ pridáva Martin a dodáva: „Novak sa z pohľadu verejnosti javí ako tretie koleso na voze, ale z hľadiska spôsobilosti nie je tretím kolesom.“

Tak či onak srbská svetová jednotka stráca na grandslamového rekordéra Federera už len tri najcennejšie tituly a to má oproti švajčiarskemu velikánovi šesť rokov k dobru, Nadal s 19 titulmi je na druhej priečke o trofej za Federerom.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − sixteen =